آموزشگاه زبان روژین ایلیا
آدرس ها:

شعبه پسران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی، جنب بانک صادرات، پلاک 161

شعبه دختران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهید به خیال، پلاک ۱۲

شعبه مهد زبان و پیش دبستانی: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی ، جنب بانک مسکن، جنب خانه بازی شهر سلطان، پلاک ۲۲۰

تلفن های تماس:

021-66213030

021-66229000

021-66211000

a lot of و lots of در زبان انگلیسی

عبارات a lot of و lots of در زبان انگلیسی بسیار پرکاربرد هستند؛ در این پست قصد داریم به کاربرد آنها در گرامر انگلیسی بپردازیم. هر دو عبارت در زبان عامیانه بسیار استفاده می شوند (در زبان رسمی از much و many به جای این عبارات در جملات مثبت استفاده می شود) و تنها تفاوت lots of و a lot of این است که lots of باز کمی غیر رسمی تر است. a lot of و lots of به معنای (مقدار/تعداد) زیادی می باشند که هم می توانند برای اسامی قابل شمارش بکار بروند و هم اسامی غیر قابل شمارش. اگر آنها قبل از یک اسم قابل شمارش بکار بروند آن اسم حتما باید به شکل جمع بکار برود ولی اگر قبل از یک اسم غیر قابل شمارش بکار بروند آن اسم به شکل مفرد بکار می رود.

به چند مثال توجه کنید:

There were a lot of students in the class

دانش آموزان زیادی در کلاس بودند

Richard wasted lots of time

ریچارد وقت زیادی را تلف کرد

A lot of people want to be rich

افراد زیادی می خواهند پولدار شوند

یک نکته مهم

نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که ممکن است گاهی اوقت با a lot هم برخورد کنید که کاربرد آن با این دو عبارت یکسان نیست. این عبارت در واقع یک قید است که اغلب در انتهای جملات استفاده می شود و می توان آن را به زیاد ترجمه کرد.

مثال:

I like soccer a lot

من فوتبال را زیاد دوست دارم

She doesn’t eat pizza a lot anymore

او دیگر زیاد پیتزا نمی خورد

نکته:

یکی از اشتباهات رایج در خصوص a lot of این است که به صورت alot of نوشته می شود، ولی نوشتن آن به این صورت اشتباه است و باید از نوشن آن به صورت بدون فاصله، خودداری کرد.

مطلب پیشنهادی : “کاربرد most در زبان انگلیسی”

ارسال نظر