آموزشگاه زبان روژین ایلیا
آدرس ها:

شعبه پسران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی، جنب بانک صادرات، پلاک 161

شعبه دختران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهید به خیال، پلاک ۱۲

شعبه مهد زبان و پیش دبستانی: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی ، جنب بانک مسکن، جنب خانه بازی شهر سلطان، پلاک ۲۲۰

تلفن های تماس:

021-66213030

021-66229000

021-66211000

کاربرد join

کاربرد join در زبان انگلیسی – در ربان انگلیسی برای بیان پیوستن به گروه، کلاس یا فرقه مذهبی خاص از فعل join استفاده می شود. اما این فعل در کاربردهای مختلف با ساختارهای متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. برای یادگیری نکات کاربردی گرامر زبان انگلیسی در استفاده از فعل join و آموزش کاربرد کلمات زبان انگلیسی با ما همراه باشید.

Join

فعل join در زبان انگلیسی به معنی ( به کسی یا کسانی پیوستن یا ملحق شدن ) است:

.He was looking forward to joining his wife / family in Detroit

مشتقانه منتظر بود به همسرش / خانواده اش در دیترویت ملحق شود.

در جمله ی  بالا نمی توان بعد از فعل joining ، حرف اضافه ی with به کار برد. فعل join به معنی عضو شدن در گروه ها و دسته های مختلف هم است ؛ مثل انجمن ها ، تیم ها ، احزاب سیاسی ، گروه های مسافرتی ، شرکت ها ، فرقه های مذهبی و کلیساها . در این موارد حرف اضافه ی in با فعل join به کار نمی رود.

همچنین در زبان انگلیسی فعل join به معنی عضو شدن یک کشور در سازمان های بین المللی همچون سازمان ملل یا اتحادیه ی اروپا هست.

معنی دیگر فعل join در زبان انگلیسی پیوستن به نیروی زمینی ، نیروی دریایی و غیره است. فعل enlist in به همین معنی است اما کاربردی رسمی تر دارد. برای مفهوم war ، فعل go to به کار می رود و از فعل join استفاده نمی شود. فعل join گاهی به معنای ثبت نام کردن در کلاس یا در دوره ای دانشگاهی از آغاز تشکیل آن نیز به کار می رود. اما فعل enroll in / at در این معنی رسمی تر و رایج تر است. این فعل در انگلیسی آمریکایی به صورت enroll  نوشته می شود:

.I want to enroll in / join the linguistics class

می خواهم در کلاس زبان شناسی ثبت نام کنم.

در جمله ی بالا نمی توان پس از فعل join ، حرف اضافه ی to  آورد.

از فعل attend در زبان انگلیسی وقتی استفاده می کنیم که به طور منظم سرکلاس یا در دبیرستان و غیره حاضر شویم. در این معنی بعد از attend حرف اضافه ی to  نمی آید.

درباره اتفاقاتی چون تظاهرات ، مسابقه فوتبال جشن عروسی مراسم کلیسا یا ضیافت رسمی از فعل های go وcome to  استفاده می کنیم. فعل attend در این معنی کاربردی رسمی تر دارد:

?Are you coming to my birthday party

جشن تولدم می آیی؟

فعل join در معنی بالا به کار نمی رود. فعل join in  را وقتی در زبان انگلیسی به کار می بریم که فعالانه در یک کار گروهی همکاری کنیم ؛ فعل  participate in در این معنی کاربردی رسمی دارد:

.I hope you will participate in all our clup activities

امیدوارم در همه ی فعالیت های باشگاهمان شرکت نمایید.

.Chris joined in the class discussion enthusiastically

کریس با شور و شوق در بحث کلاس شرکت کرد.

ارسال نظر