آموزشگاه زبان روژین ایلیا
آدرس ها:

شعبه پسران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی، جنب بانک صادرات، پلاک 161

شعبه دختران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهید به خیال، پلاک ۱۲

شعبه مهد زبان و پیش دبستانی: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی ، جنب بانک مسکن، جنب خانه بازی شهر سلطان، پلاک ۲۲۰

تلفن های تماس:

021-66213030

021-66229000

021-66211000

استاد خوب زبان انگلیسی چه ویژگی‌هایی دارد؟

بسیاری از زبان‌آموزان حداقل در یکی از مراحل یادگیری زبان نیاز به راهنمایی تخصصی احساس می‌کنند و به همین خاطر به دنبال یک مدرس مناسب می‌گردند. یافتن یک استاد خوب زبان انگلیسی یک نعمت بزرگ است. چون می‌تواند در مصرفِ بسیاری از سرمایه‌های مالی، زمانی و انرژی شما صرفه‌جویی کند. در گفتارهای پیشین نیز در این باره صحبت کردیم.

اما یک مدرس، برای اینکه یک استاد خوب زبان انگلیسی باشد باید شرایطی را احراز کند و گذشته از تخصص کافی در خود زبان، به اصول آموزشی و فراآموزشی نیز توجه کند.

وقتی که شما از یک مدرس زبان، به عنوان استاد خصوصی کمک می‌گیرید در واقع وارد رابطه‌ای شده‌اید که حداقل بخشی از آن مالی است. و این شما هستید که به عنوان دریافت کننده خدمات باید آگاهی و هوشیاری کافی را داشته باشید. مطالبی که در این گفتار با هم بررسی می‌کنیم به شما کمک می‌کنند تا با چشم باز و تحقیق مناسب یک استاد خوب زبان انگلیسی را بیابید و بهره حداکثری را از این رابطه ببرید.

یک استاد خوب زبان انگلیسی باید شما را به عنوان اولویت اصلی خود قرار دهد

این احساس غیرقابل توصیف است که فردی که در رشته تخصصی خود به حد بالایی از رشد رسیده است، برای دقایقی تمام توجه و انرژی خود را روی شما متمرکز کند. اگر شما از نعمت چنین استاد خوب زبان انگلیسی بهره‌مند هستید، قدر تجربه خود را بدانید.

زندگی امروز یک زندگی شلوغ و مملو از مسئولیت‌های مختلف و درگیری‌های فراوان است. مدرسین زبان نیز مثل سایر افراد از این مشلغه‌ها استثنا نیستند. اما اینجاست که فرق یک استاد خوب با یک مدرس متوسط مشخص می‌شود.

شما در دقایق اولیه ارتباط با یک مدرس زبان می‌توانید تشخیص دهید که آیا او در طول جلسه، شما را به عنوان اولویت اصلی خود می‌داند یا خیر. به عنوان مثال، یک مدرس خوب در طول جلسه گوشی خود را روی حالت بی‌صدا قرار می‌دهد،همانگونه که شما هم حتما چنین کرده‌اید. و اگر او منتظر تماسی مهم یا اضطراری باشد، قبل از شروع جلسه این موضوع را با شما هماهنگ می‌کند.

اولویتِ اصلی و مرکز توجه بودن، شاید مهمترین مزیت کلاس‌های خصوصی باشد. اگر شما در کلاسِ زبانی که فقط دو زبان‌آموز در آن شرکت می‌کنند هم حاضر باشید خواهید دید که توجه استاد نصف می‌شود. تدریس خصوصی مخصوصا در سطوح خیلی اولیه و یا خیلی بالا می‌تواند تاثیرگذار باشد؛ چرا که تاثیر نیازهایِ خاص و منحصر به فرد زبان‌آموزان در این مراحل بیشتر برجسته می‌شود. رسیدگی به این نیازهای خاص نیازمند توجه کامل و انحصاری است.

انرژی بالای یک استاد خوب زبان انگلیسی از مؤلفه‌های اصلی اوست

هوشیاری و سرحال بودن، یکی از نیازمندی‌های تدریس و همراهی با زبان‌آموز است. اما انرژی بالا داشتن و اصطلاحابمب انرژی بودن از شاخصه‌های اصلی یک استاد خوب زبان است.

اساتید خبره زبان عموما برنامه شلوغی دارند. این برنامه پرازدحام باعث می‌شود که برنامه تدریس آن‌ها نیز فشرده شود. یک استاد خوب زبان انگلیسی با شناختی که از حد و مرزهای توان خود دارد، هیچگاه برنامه روزانه‌اش را فراتر از مرز انرژی خود تنظیم نمی‌کند و در نتیجه همیشه سرحال و پرانرژی در کنار زبان‌آموز حاضر می‌شود.

روی دیگر سکه مدرسینی هستند که به دلایل مختلف خسته سر جلسات حاضر می‌شوند و این خستگی به زبان‌آموز منتقل شده و باعث بی‌انگیزگی او می‌شود.

ارایه مستمرِ بازخوردهای مثبت از ویژگی‌های ضروری یک استاد خوب است

یکی از دوستان من که از مدرسین آگاه و خبره نیز هست برای من خاطره‌ای تعریف کرد:

«من اوایل دوره تدریس معتقد بودم وظیفه اصلی یک استاد خصوصی رفع اشکالات و اشتباهات زبان‌آموز است. به همین خاطر، و البته با رعایت اصول اصلاح، سعی می‌کردم تمامی اشتباهات زبان‌آموزان را به آن‌ها گوشزد کنم. روزی یکی از زبان‌آموزان سطح پیشرفته وسط جلسه از کوره در رفت و گفت: استاد عزیز! جسارته؛ می‌دونم که نیت شما خیره ولی اگه من می‌خواستم با کسی جلسه بذارم که فقط عیب‌های من رو ببینه و بگه با همسرم جلسه میذاشتم! ?»

ما انسان‌ها دوست داریم باور کنیم که موجوداتی منطقی هستیم. به همین خاطر تصور میکنیم که درست است که احساسات و عواطف گوناگونی را تجربه می‌کنیم ولی نهایتا با عقل و منطق و محاسبه زیر و بمِ شرایط، تصمیمات زندگی‌مان را می‌گیریم.

ولی حقیقت این است که ما بسیار بیشتر از آنچه می‌پنداریم تحت تاثیر عواطف و روحیات مختلف قرار می‌گیریم و هر چه زودتر این موضوع را بپذیریم و نسبت به آن آگاه باشیم برایمان بهتر است.

یادگیری زبان نیز یک مسیر طولانی است. طی کردن این مسیر طولانی علاوه بر وسایلِ طیِ سفر، نیاز به سوختِ حرکت نیز دارد. این سوخت همان انگیزه شماست. و برای حفظ و رشد انگیزه‌تان لازم است شما بطور مستمر میزان رشد خود را مشاهده کنید. یک استاد خوب زبان انگلیسی از این موضوع آگاه است و علاوه بر رفع اشتباهات شما، نظرتان را به نقاط قوت و جاهایی که بهتر از گذشته عمل کرده‌اید نیز جلب می‌کند.

جمع‌بندی

در نهایت توجه داشته باشید که یافتن یک استاد خوب زبان انگلیسی کار ساده‌ای نیست و نیازمند پیگیری و تحقیق و بررسی دقیق است. در سطح بین‌المللی وبسایت‌هایی مختص این موضوع وجود دارند ولی متاسفانه در سطح ملی هنوز وبسایتی که بطور تخصصی بتواند چنین خدماتی را در اختیار زبان‌آموزان قرار دهد در دسترس نیست. پس این وظیفه‌ شماست که در راستای یافتن یک استاد خوب زبان انگلیسی نهایت دقت را به خرج دهید.

ارسال نظر