آموزشگاه زبان روژین ایلیا
آدرس ها:

شعبه پسران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی، جنب بانک صادرات، پلاک 161

شعبه دختران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهید به خیال، پلاک ۱۲

شعبه مهد زبان و پیش دبستانی: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی ، جنب بانک مسکن، جنب خانه بازی شهر سلطان، پلاک ۲۲۰

تلفن های تماس:

021-66213030

021-66229000

021-66211000

5 نکته برای ساخت جملات انگلیسی

گرامر انگلیسی اغلب اوقات می تواند عجیب باشد. ما قوانین زیادی برای ساخت جملات داریم و تقریباً به همان اندازه، استثناً برای این قوانین وجود دارد. در سطح پایه اکثر جملات انگلیسی از یک ساختار ساده پیروی می کنند. این پنج نکته را برای ساخت ساده جملات انگلیسی دنبال کنید.

1. کلمات را با ترتیب درست استفاده کنید

متداول ترین ترتیب برای قسمت هایی از یک جمله عبارت است از: فاعل، فعل، مفعول ( در صورت وجود ).

Steve kicked the ball.

در این جمله، Steve فاعل، kicked فعل و the ball مفعول است. برای به خاطر سپردن این ساختار سعی کنید مثالی بزنید از کسی که او را به خوبی می شناسید به عنوان فعل، و کاری که او غالباً انجام می دهد به عنوان فعل و مفعول.

2. بخش های جمله لزوماً یک کلمه نیستند

یک فاعل، فعل یا مفعول معمولا از چند کلمه تشکیل شده است پس مطمئن شوید که به جای نگاه کردن به تک تک کلمات، به ساختار کل جمله دقت می کنید.

People who practice a lot get higher scores.

در این جمله، فاعل people who practice a lot است. ما می توانیم به فاعلی که از چند کلمه تشکیل شده است، «عبارت فاعلی» یا «مسند» بگوییم.

3. دو نوع مفعول وجود دارد

گاهی اوقات شما جملاتی را با دو مفعول مشاهده می کنید. ما آنها را به دو دسته تقسیم می کنیم:

مستقیم – مفعولی که رابطه مستقیم با فاعل دارد.

غیرمستقیم – مفعول که رابطه ضعیف‌تری با فاعل دارد.

I bought some flowers for my mother.

در این جمله، flowers یک مفعول مستقیم و my mother یک مفعول غیرمستقیم است. اگر بخواهیم مفعول غیرمستقیم را در انتهای جمله استفاده کنیم، قبل از آن یک حرف اضافه می آید.

I bought my mother some flowers.

در این جمله ترتیب قرارگیری مفعول مستقیم و غیرمستقیم عوض شده است. زمانی که مستقیم در انتهای جمله قرار می گیرد نیازی به استفاده از حرف اضافه نیست.

4. جملات مرکب از همین ساختار پیروی می کنند

اما آن را دوبار انجام می دهند. یک جمله مرکب از دو جزء (بخش) تشکیل می شود. در این حالت، جمله از یک حرف ربط برای متصل کردن دو قسمت جمله استفاده می‌کند که هر کدام دارای ساختار یکسان هستند.

I cooked dinner and my father bought some drinks.

فاعل فعل مفعول + فاعل فعل مفعول

5. استثناهای قوانین را یاد بگیرید

چند ساختار برای جملات وجود دارد، برای مثال، جمله مجهول که کمی متفاوت عمل می کند. به محض اینکه جملات خبری را فرا گرفتید، برای یادگیری سایر ساختارهای جملات، وقت بگذارید چون آنها دایره زبانی شما را گسترده تر خواهند کرد و تلاش برای یادگیری آنها لذت‌بخش است.

ارسال نظر