آموزشگاه زبان روژین ایلیا
آدرس ها:

شعبه پسران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی، جنب بانک صادرات، پلاک 161

شعبه دختران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهید به خیال، پلاک ۱۲

شعبه مهد زبان و پیش دبستانی: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی ، جنب بانک مسکن، جنب خانه بازی شهر سلطان، پلاک ۲۲۰

تلفن های تماس:

021-66213030

021-66229000

021-66211000

از طریق گوش دادن به ترانه ها و موسیقی ها یادبگیریم

یادگیری با موسیقی ، سعی کنید به موسیقی هایی با ویژگی های زیر گوش ندهید!

از زبان سخت و مشکلی که در حال حاضر استفاده نمی شود و دارای مسیر اصلی و هدف خاصی نیستند استفاده می کنند(هیچ چیزی مثل خواننده های ژانرهای خاص-مثل رپ خوان ها- سخت نیست اما اگر یکی از اهداف یادگیری این موسیقی ها، ارتباط با متکلمان زبان انگلیسی باشد احتمالا موثرتر است از یادگیری زبان بوسیله موسیقی که به شما یک زبان رایجی را نشان می دهد). ترانه هایی که بسیار سریع هستند ( و به سختی می شود چیزی از آنها یاد گرفت) و اشعاری که در حال حاظر موجود باشند را ندارند یعنی معلوم نیست جملات و ترکیب بندی شان چگونه است.

در زیر ۸ راهکار خودم را به شما خواهم گفت که آنها به شما کمک می کنند که موسیقی درست را انتخاب کنید و زبان انگلیسی را از آنها یاد بگیرید:

۱-برای یافتن آهنگ به جای درستی بروید

برای اینکار شما می توانید سایتهایی را که ویدیو به اشتراک می گذارند مثل یوتیوب و ویمو را جستجو کنید. این سایتها مجموعه های بزرگی از ویدیوهای موسیقی دار دارند که برخی از آنها زیرنویس دارن به همراه شعر ترانه که به زبان انگلیسی می باشد و متناوبا استفاده از سرویس وجه اشتراک مجله برای شما جالب خواهد بود چون که آنها این انتخاب را برای شما ایجاد می کنند که از میان خیل عظیم آنها بتوانید دیدن کرده و انتخاب کنید.

۲-آهنگهای درست را انتخاب کنید

  • موسیقی را انتخاب کنید که دوستش دارید. اگر از گوش کردن به موسیقی یی لذت نمی برید، در این صورت یادگیری زبان انگلیسی از طریق آهنگ و موسیقی و ترانه هم برای شما بی فایده خواهد بود واین خود دلیل اصلی خستگی و اذیت شدن است.
  • موسیقی را انتخاب کنید که نوع درستی از زبان را استفاده می کند یعنی زبانی که نه خیلی سخت و نه خیلی آسان است و به صورت رایج استفاده می شود.
  • مساله دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد این هست که گاهی اوقات خوانندگان اصوات را به وضوح تلفظ نمی کنند.شاید ترانه های heavy metal نقطه شروعی برای آغاز یادگیری زبان نباشد.
  • ممکن است شما ترانه هایی را بخواهید گوش کنید که داستانی را بیان می کنند که خود برای درک و فهم و تصویر سازی ذهنی آسانتر هستند. اگر شما واقعا یک مبتدی زبان آموز هستید ممکن است که حتی بخواهید به ترانه های کودکان یا ترانه های دیزنی گوش کنید.
  • کار خود را با گوش دادن به موسیقی های پاپ شروع کنید و بعد آن را افزایش دهید. مسیر اصلی موسیقی های پاپ بیشتر به سمت عشق و رمان عاشقانه متمایل است که موضوع خوبی است چون که در آنها از کلمات تکراری زیادی استفاده می شود.

۳- خود را با دانش لغوی و دایره واژگان مجهز کنید (یعنی تا می توانید لغت حفظ کنید)

زمانی که شما حاضرید که ترانه های بیشتری گوش کنید می توانید تلاش کنید که ژانرهای عمیقی را امتحان کنید تا محدوده لغات شما وسعت یابد. آنقدر ترانه را گوش کنید تا شعر را حفظ شوید و آن را هضم کنید. این نکته که اگر شما واقعا می توانستید زبان انگلیسی را فقط با گوش دادن یاد بگیرید نکته خوبی هست که عملا شما باید زمان زیادی وقت سپری کنید تا اشعار را بهمراه معانیشان حفظ شوید تا در ابتدا آن را بفهمید.

این همان چیزی است که معلمان اغلب ترجیح می دهند به آن “پایه سازی” یا scaffolding بگویند (یعنی چیزی که باعث برافراشته شدن و ساخته شدن می شود مانند چرخهای آموزشی برای دوچرخه سواری) بجای اینکه تلاش کنید که اشعار را در خود مجسم کنید.

می توانید از منابع روبرو برای سرعت بخشیدن به اینکار استفاده کنید: Lyrics.com و Smartlyrics.com

هردوی این منابع به شما مجموعه فشرده ایی از اشعار را به شما پیشنهاد می کنند که شما می توانید موسیقی تصویردار انگلیسی را از یوتیوب بگیرید که دارای زیرنویس هستند.

۴- ترانه ها و لغات آهنگ ها را ببینید

علاوه بر هضم محتوا همچنین مهم است که شما واژگان را به صورت اساسی و منظم مرور کنید به این صورت که شعر را نگه دارید و بعد کلمه به کلمه پیش بروید و تلاش کنید که بر کلمه مسلط شوید که آن در حیطه واژگانی شما قرار دارد که شما می توانید اینکار را بوسیله فلش کارت یا حالت ذهنی انجام دهید.

۵- زیاد آواز بخوانید

تا زمانی که شما در حال خواندن آواز جلوی گروهی هستید مهم نیست که بدترین آوازخوان در جهان هستید بنابراین نگران نباشید که شما هر توانایی موسیقیایی را دارا نباشید صرف نظر از اینکه شما دلاورانه آواز می خوانید باید تلاش کنید که با صدای بلندی با آهنگ بخوانید با اینکار نیروهای عضلانی دهان شما تلاش خواهند کرد که با شکلهای درست سازگار شوند و با آهنگ آواز حرکت خواهند کرد.

۶- تلاش کنید که از حفظ بخوانید

بعد از مدتی که فهمیدید که شما شروع به حفظ کردن آواز کرده اید و میدانید که حاضر هستید که پرش بزرگی انجام دهید تلاش کنید که آواز را بدون نگاه کردن به متن شعر بخوانید و به این نکته توجه داشته باشید که باید این توانایی را داشته باشید که بفهمید که می توانید بهتر از آنچه که کلمات را در گفتار روزانه خود به کار می برید اجرا کنید.

۷- به صورت دوره ایی مرور داشته باشید

مجبور نبستید یاگیری را از آوازی قبل از رفتن به آواز دیگری شروع کنید. درحقیقت بعد از اینکه شما با یک آهنگ احساس راحتی کردید می توانید به سمت آهنگ دیگری بروید و بعد از اینکه زمان کافی برای اینکار گذشت می توانید به اولین آهنگ خود برگردید که به آن ” فضای تکرار” می گویند که ثابت شده است که استفاده از این روش بسیار موثرتر است از اینکه تلاش کنید به یکباره تمام آواز را یادبگیرید.

۹- موسیقی جدیدی را پیدا کنید که سطح بالایی از آنچه را که شما یادگرفته اید برایتان ایجاد کند

به نظر میرسد که این مرحله از همه مشکلتر باشد. هر آهنگ جدیدی که شما یاد میگیرید باید تعادل درستی از تمام واژگان جدید را داشته باشد و لغات را وسعت ببخشد که این امر سطح درستی از لایه لایه قراردادن روی همدیگر است که باعث ایجاد انگیزه در شما می شود و همچنین به صورت طبیعی یادگیری شما را به منظور بردن سود حداکثری، تقویت می کند.

ارسال نظر