آموزشگاه زبان روژین ایلیا
آدرس ها:

شعبه پسران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی، جنب بانک صادرات، پلاک 161

شعبه دختران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهید به خیال، پلاک ۱۲

شعبه مهد زبان و پیش دبستانی: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی ، جنب بانک مسکن، جنب خانه بازی شهر سلطان، پلاک ۲۲۰

تلفن های تماس:

021-66213030

021-66229000

021-66211000

۵ مزیت غیرمنتظره‌ی یادگیری زبان جدید

تمایل به یادگیری یک زبان جدید معمولا در نتیجه‌ی علاقه شدید به تجربه‌ ای جذاب در خارج از کشور به وجود می‌آید. اما آیا میدانید چه مزایای بالقوه دیگری یادگیری زبان جدید برای شما به ارمغان می آورد ؟

زمانی که به کشوری سفر می‌نمایید که زبان آن با زبان بومی شما فرق دارد، برنامه‌های کاربردی ترجمه ، نظیر گوگل ترنسلیت ،  مفید می‌باشند، اما فقط تا حدی  مشخص. آنها اجازه‌ی رمزگشایی یک منوی غذا را به شما می‌دهند، اما لزوما نه تا جایی که اجازه‌ی یک مکالمه با پیش‌خدمت را با شما فراهم سازند. روانی کلام در زبان محلی پتانسیل کشف ناشناخته های بسیاری را ایجاد می‌نماید.

دو زبانه بودن چیزی فراتر از درخواست مسیر یک آدرس یا سفارش دادن یک قهوه بدون دریافت تصادفی یک دیس بزرگ دسر می‌باشد. (البته چه اتفاق خوشایندی است، نه؟) مغز افراد چند زبانه عملکردی متفاوت با مغز افراد تک زبانه دارد. استفاده‌ی منظم از یک زبان ثانویه بسیاری از مهارت‌های شناختی را تشدید می‌نماید، و حتی شما را جذاب‌تر نیز می‌سازد.

با یادگیری زبان جدید عملکرد انجام چند کار همزمان امری طبیعی‌تر می‌شود

یک مطالعه در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا به این نتیجه رسید که افراد دو-زبانه می‌توانند در انجام پروژه‌های متعدد به طور همزمان عملکرد بهتری نسبت به افراد تک-زبانه داشته باشند. برای یک مغز دو-زبانه ویرایش سریع اطلاعات غیرمرتبط و پرداختن به آنچه مهم است امری طبیعی می‌باشد.

محققان منبع این مهارت‌های پیشرفته ی تغییر عملکرد را به شیوه‌ای ربط می‌دهند که طی آن افراد دو زبانه به طور ذهنی از هر دو زبان استفاده می‌کنند. مذاکره‌ی درونی که در هر زمانی که آنها صحبت می‌کنند رخ می‌دهد به عنوان یک “تمرین کشش ذهنی” عمل می‌نماید که به مغز آموزش می‌دهد تا اولویت‌ها را سریعتر دریافت نموده و ارزیابی نماید.

 

تصمیم‌گیری در یک زبان خارجی ساده‌تر است

محقان در دانشگاه شیکاگو دریافتند که ما در زمانی که از یک زبان خارجی برای سبک و سنگین کردن گزینه‌های یک تصمیم استفاده می‌کنیم قادر هستیم به طور منطقی‌تر و با تعصب کمتر تصمیم‌گیری نماییم. جالب است بدانید که چارچوب ‌سازی زبان خارجی همچنین باعث کاهش ناامیدی از شکست می‌گردد. آنها این خصوصیات را به این واقعیت نسبت می‌دهند که یک زبان خارجی اجازه‌ی فاصله‌ی احساسی و شناختی بیشتر را در زمان ارزیابی آنچه در یک تصمیم در معرض خطر قرار می‌گیرد فراهم می‌سازد.

ارسال نظر