آموزشگاه زبان روژین ایلیا
آدرس ها:

شعبه پسران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی، جنب بانک صادرات، پلاک 161

شعبه دختران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهید به خیال، پلاک ۱۲

شعبه مهد زبان و پیش دبستانی: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی ، جنب بانک مسکن، جنب خانه بازی شهر سلطان، پلاک ۲۲۰

تلفن های تماس:

021-66213030

021-66229000

021-66211000

یادگیری زبان در سنین بالا : گمان میکنید برای یادگیری خیلی پیر شدید ؟(قسمت دوم)

لذت یادگیری زبان در سنین بالا

او پیرامون یادگیری زبان در سنین بالا می گوید: «رفتن به یک کلاس تعامل است … اگر شما بیرون بیایید و با دیگران همکاری کنید قطعا برای شما مفید است. “زبان ها به شما یک دیدگاه وسیع تر در جهان می دهد. این که آیا علاقه برای شروع آن داشتید یا نه، شما چیزی از فرهنگ کشور را یاد می گیرید. ”
این تمایل به یادگیری بیشتر در مورد فرهنگ های دیگر بود که باربارا گلاسون را متقاعد کرد در سن ۵۷ سالگی یادگیری زبان اردو را شروع کند. این اولین زبانی است که او از زمان مطالعه سطحی فرانسه در مدرسه یاد گرفته است.

همچنین او میگوید: “فقط داشتن اصول اولیه واقعا مفید بوده و همین امر در پاکستان نیز صدق میکند.اگر من بتوانم اشتیاقم را نشان دهم ، این نشان می دهد که من یک فرد انگلیسی بریتانیایی سفید پوست نیستم که همه انتظار دارند به زبان انگلیسی مسلط باشم .

این امر به این معنا نیست که یادگیری یک زبان در بزرگسالی چالشی ندارد. کریستن پس از آموختن انگلیسی و آلمانی، در حال حاضر در حال یادگیری یک زبان سخت تر است، زیرا می خواهد قبل از فراموشی کلمات، کلمات بیشتری را تکرار کند. ویلیامز همچنین می گوید که به یاد آوردن واژگان جدید ولز دشوارتر از ۱۰ یا ۱۵ سال پیش است.

اگر چه یادگیری زبان در سنین بالا همیشه برای بزرگسالان سالخورده آسان نیست، تحقیقات نشان می دهد که این کار به کاهش سرعت شناختی مرتبط با سن کمک میکند. در یک مطالعه که پرونده پزشکی ۶۴۸ بیمار مبتلا به آلزایمر را در شهر حیدرآباد هند بررسی کردند، دریافتند که دو زبانه ها ۴ تا ۵ سال بعد از تک زبان ها دچار زوال عقل میشوند.

این نقطه در مورد ویلیامز که معتقد است اگر از آن استفاده نکنید زیان خواهید کرد، مثتثنی نیست. بیلتو میگوید کسانی که در بزرگسالی زبان دیگری را یاد میگیرند باید درسفر به کشورهای دیگر در معرض زبان های خارجی قرار بیگرند . او همچنین می افزاید: “آنچه که شما نیز در میابید این است که آنها زمان بیشتری را صرف مطالعات خود می کنند و فشارهایی را که دانشجویان از لحاظ مدیریت زمان مواجه هستند، ندارند.”

“آنچه که من یاد گرفتم این است که یادگیری زبان در سنین بالا ارزش شروع کردن را دارد. من هرگز مهارت و فصاحت و یا توانایی گفتگوی فلسفی به زبان اردو را نداشتم اما اکنون می توانم یک ارتباط انسانی ایجاد کنم و این امر ارزشمند است، زیرا قدمی است برای رفتن به طرف مردم.”

ارسال نظر