آموزشگاه زبان روژین ایلیا
آدرس ها:

شعبه پسران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی، جنب بانک صادرات، پلاک 161

شعبه دختران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهید به خیال، پلاک ۱۲

شعبه مهد زبان و پیش دبستانی: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی ، جنب بانک مسکن، جنب خانه بازی شهر سلطان، پلاک ۲۲۰

تلفن های تماس:

021-66213030

021-66229000

021-66211000

چگونه تلفظ خود را بهتر کنیم؟

آرزوی هر زبان آموزی است که بتواند زبان انگلیسی را به خوبی افراد انگلیسی زبان صحبت کند و تلفظ درستی از کلمات را ادا نماید. برای دستیابی به این هدف نکات زیر را در نظر بگیرید:

 1. روی روانی گفتار خود کار کنید. منظور از روان بودن این است که بتوانید یک زبان را به خوبی،  با سرعت طبیعی و بدون مکث زیاد در گفتارتان صحبت کنید.
 2. چنانچه از تلفظ دقیق برخی کلمات مطمئن نیستید، بهتر است برای اطمینان از تلفظ صحیح آنها به یکفرهنگ لغت خوب مراجعه کنید. در حقیقت، یک فرهنگ لغت خوب قابل اعتمادترین منبع اطلاعات می باشد.
 3. بهتر است از یک فرهنگ سخنگو استفاده کنید. به عنوان مثال، فرهنگ لغات معاصر انگلیسی لانگمن که به شما این امکان را می دهد تا به تلفظ دقیق تک واژه ها، عبارات و حتی مثال ها گوش دهید.
 4. با پیشرفت بیشتر در زبان انگلیسی، ممکن است مایل باشید با الفبای آوایی که توسط انجمن بین المللی آواشناسی (IPA) ایجاد شده و در فرهنگ های لغت استاندارد مورد استفاده قرار گرفته آشنا شوید.
 5. به خاطر داشته باشید، بر خلاف بسیاری از زبان های دیگر، درزبان انگلیسی هر واژه الگوی خاص تکیه ای خود را دارد. یعنی، یک هجا از واژه با درجه ای از شدت و بلندی تلفظ  می شود. مهم است که یاد بگیرید در هر واژه تکیه را بر روی کدام هجا قرار دهید. زیرا در صورت پایبند نبودن به الگوهای تکیه ای، گفتار شما ممکن است گمراه کننده و مبهم جلوه کند.
 6. علاوه بر این نکات، به تلفظ ” خوشه های صامت”، یعنی حروف صامتی  که پشت سر هم قرار می گیرند بی آنکه حرف مصوتی بین آنها  قرار گیرد، توجه کنید. مخصوصا زمانی که واژه ای با صدای /s/ آغاز می شود، برای مثال در کلماتی مانند sport , start, ski و… . بسیاری از افراد مبتدی به طور خودکار صدای /e/ را به ابتدای کلمات فوق اضافه می کنند که البته درست نیست.
 7. لازم است که از تفاوت تلفظ دو صدای /v/ و /w/ آگاه باشید. /v/ یک صدای لبی-دندانی است  که در بیان آن لب تحتانی و دندان های فوقانی درگیر هستند. در حالیکه،/w/ یک صدای دو لبی است که در تلفظ آن لب های فوقانی و تحتانی (بی آنکه دندانها نقشی ایفا کنند) در گیر هستند.
 8. شاید مشکل سازترین صداهای انگلیسی همان هایی باشند که در کلماتی مانند think ,this ,the و through یافت می شوند. برای تلفظ این صداها ( خواه با صدا، خواه بی صدا) باید نوک زبان با لبه دندان های تحتانی تماس پیدا کند و سپس هوا به بیرون هدایت شود.
 9. به یاد داشته باشید، از لحاظ تلفظی، برخی تفاوت های جزئی بین سبک های آمریکایی و بریتانیایی زبان انگلیسی وجود دارد.  بنابراین مهم است که فقط یکی از این سبک ها را انتخاب کنید و به آن پایبند بمانید.
 10. نکته مهم دیگر، لزوم توجه به آهنگ صدا، یعنی خیزش یا افت سطح صدا با هدف افزودن معنی به آنچه می گویید، در گفتار است. برای مثال، جملات استفهامی (سوالات) آهنگ خیزان دارند، در حالیکه جملات اخباری(بیانیه ها) آهنگ افتان دارند.
 11. گاهی، با ضبط صدایتان حین صحبت به زبان انگلیسی و گوش فرا دادن به آن با دیدگاهی نقادانه، می توانید خود را مورد نقد قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که بسیاری از نقاط قوت و ضعف شما با گوش دادن به گفتار و تلفظتان آشکار خواهد شد.
 12. داشتن یک شریک زبانی نه تنها می تواند کمک بزرگی به شما درعملی کردن فرضیه هایتان باشد، بلکه می تواند این امکان را برای زبان شما فراهم کند تا نقش خود را به طور موثر ایفا کند. به لطف اینترنت،  شما به راحتی قادر خواهید بود تا با افراد انگلیسی زبان ارتباط برقرار کنید و با آنها چت صوتی داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که این افراد به اندازه کافی مهربان و صبور باشند تا شما را در جهت اینکه زبان انگلیسی را بهتر صحبت کنید یاری رسانند.

ارسال نظر