آموزشگاه زبان روژین ایلیا
آدرس ها:

شعبه پسران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی، جنب بانک صادرات، پلاک 161

شعبه دختران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهید به خیال، پلاک ۱۲

شعبه مهد زبان و پیش دبستانی: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی ، جنب بانک مسکن، جنب خانه بازی شهر سلطان، پلاک ۲۲۰

تلفن های تماس:

021-66213030

021-66229000

021-66211000

چه نوع فیلم هایی برای یادگیری زبان مناسب هستند؟

۱- فیلم‌هایی که برای شما جذاب باشد.

فکر می‌کنم این موضوع خیلی واضح باشد. اگر فیلم کسل‌کننده‌ای انتخاب کنید، درنهایت صبرتان لبریز می‌شود و کسل می‌شوید. وقتی هم احساس کسلی و ناراحتی بکنید، بسیار سخت می‌شود که تمرکز مناسبی روی فیلم داشته باشید و عملکردتان در یادگیری زبان انگلیسی بسیار ضعیف می‌شود.

۲- فیلم‌هایی که در سطح فعلی زبان انگلیسی شما باشد.

این‌یکی شاید آن‌قدرها واضح نباشد. بعضی‌ها فکر می‌کنید که صرفاً با گوش دادن به انگلیسی، حتی به چیزهایی که به‌سختی می‌فهمند، می‌توانند رفته‌رفته انگلیسی یاد بگیرند. اما هم ازلحاظ علمی و هم ازلحاظ تجربی ثابت شده است که برای یادگیری بایستی چیزهایی را انتخاب نمایید که به‌راحتی برای شما قابل فهم باشد. بنابراین مثلاً فیلم‌هایی انتخاب بکنید که زیاد اصطلاحات و عبارات کوچه‌بازاری در آن به کار نرفته باشد. اگر سطحتان پایین است انیمیشن‌ها و کارتون‌های بچه‌گانه بسیار توصیه می‌شود زیرا زبان استفاده‌شده به زبان بچه‌ها نزدیک‌تر است که طبیعتاً ساده‌تر می‌شود.

فیلم‌هایی انتخاب نکنید که برای عهد بوق! باشند. مثلاً اگر بخواهید همان اوایل رومئو و جولیت را ببینید احتمالاً کاملاً گیج شوید. فهم فیلم‌های شکسپیری که برای سالیان بسیار دور هستند حتی برای یک انگلیسی‌زبان نیز بسیار سخت و مشکل است.

۳- فیلم‌هایی که فیلم‌نامه‌اش یک کتاب باشد

توصیه‌ی اکید بنده این است که فیلم‌هایی انتخاب کنید که متن بسیار قشنگی داشته باشند. برخی فیلم‌های هالیوودی الآن، پر هستند از اصطلاحات رکیک و چرت‌وپرت! که احتمالاً چیزی را به سطح زبان انگلیسی شما اضافه نمی‌کند. معمولاً فیلم‌هایی که از روی یک کتاب خاص نوشته شده باشد در این زمینه بسیار عالی هستند. مخصوصاً اگر کتابش را هم داشته باشید و به همراه فیلم یا قبل و یا حتی بعد آن بخوانید که دیگر بسیار فوق‌العاده می‌شود. این فیلم‌ها معمولاً از متن بسیار فوق‌العاده‌ای برخوردار هستند که سطح زبان شما را بسیار بالا می‌برد.

برای یادگیری زبان انگلیسی چگونه فیلم ببینیم؟

روش دیدن فیلم را قبلاً در پست دیدن فیلم برای آموزش زبان انگلیسی گفته‌ام که بایستی دیدن هر قسمت تقریباً پانزده‌دقیقه‌ای را در شش روز به‌صورت زیر انجام دهید:

روز نخست: دیدن کلی فیلم به زبان انگلیسی
روز دوم: انتخاب بخش نخست فیلم و نگاه کردن آن با زیرنویس انگلیسی
روز سوم: دیدن بخش نخست فیلم بدون زیرنویس زبان انگلیسی
روز چهارم: تمرین تلفظ آنچه می‌شنوید
روز پنجم: شگرد سایه با کمک زیرنویس انگلیسی
روز ششم: شگرد سایه بدون زیرنویس انگلیسی

برای اینکه بیشتر در این رابطه بدانید به همین پست مراجعه بکنید.

فیلم‌های پیشنهادی بنده برای یادگیری زبان انگلیسی

در اینجا باز تکرار می‌کنم که فیلم بایستی مطابق با سلیقه‌ی خودتان باشد. بنابراین اگر این فیلم‌ها را دیدید و خوشتان نیامد از بنده دلگیر نشوید. بنده سلیقه‌ی بسیار خاصی در دیدن فیلم‌ها دارم و خیلی از فیلم‌هایی که بنده دوست دارم خیلی‌ها اصلاً دوست ندارند! اما این فیلم‌ها واقعاً از سطح زبان انگلیسی بسیار خوبی برخوردار هستند که اگر از دیدن فیلم لذت ببرید واقعاً می‌توانید از آن بهره‌مند شوید.

۱- فیلم موزیکال بینوایان سال ۲۰۱۲

اگر به موسیقی علاقه‌ی زیادی دارید، احتمالاً فیلم بینوایان یکی از بهترین پیشنهادها به شما برای یادگیری زبان انگلیسی است. این فیلم بر اساس کتاب بینوایان ویکتور هوگو ساخته‌شده است. خود کتاب بینوایان ویکتور هوگو یکی از مفاخر ادبی اروپا و جهان است و این فیلم هم واقعاً توانسته حق مطلب را ادا کند. یکی از ویژگی‌های بارز این فیلم این است که تقریباً ۹۹ درصد دیالوگ‌ها شعر هستند. بنده بارها و بارها این فیلم را دیده‌ام تا جایی که بیش از ۶۰ درصد شعرهای این فیلم موزیکال ۳ ساعتی را حفظ کردم. اگر شما نیز به شعر علاقه دارید، با اجرای روشی که در بالا گفتم در طول مدت یک یا دو ماه می‌توانید تمام شعرهای این فیلم را از حفظ بگویید.

بینوایان، فیلمی موزیکال با ترانه‌هایی شگفت‌انگیز است که برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار پیشنهاد می‌شود.

۲- فیلم هوگو ۲۰۱۱

فیلم هوگو یک فیلم ماجراجویی درام بر اساس رمان بریان سلزنیک است که در مورد یک پسربچه‌ی تنها است که در یک ایستگاه راه‌آهن زندگی می‌کند. این فیلم در سال ۲۰۱۱ ۵ جایزه‌ی اسکار برده است که یکی از پرافتخارترین فیلم‌ها در این زمینه محسوب می‌شود. نقطه‌ی قوت این فیلم این است که از متن بسیار فوق‌العاده و جملات ادبی برخوردار است. اگر علاقه‌مندید که کلمات قلمبه‌سلمبه‌ای که معمولاً در آزمون‌هایی مثل تافل و آیلتس به آن احتیاج پیدا می‌کنید را خوب یاد بگیرید پیشنهاد می‌کنم این فیلم را ببینید.

فیلم هوگو دایره‌ی لغات شما را می‌تواند بسیار بالا ببرد.

۳- فیلم ارباب حلقه‌ها

اگر به جادوگری و صحنه‌های جنگ علاقه دارید فیلم ارباب حلقه‌ها را به شما توصیه می‌کنم. این فیلم این‌قدر مشهور هست که فکر کنم لازم نباشد که توضیحات اضافه‌ای در رابطه با آن بنویسم.

تقریبا همه با ارباب حلقه‌ها آشنا هستند و این فیلم متناسب با سلیقه‌ی خیلی ها است.

فیلم‌های فهرست شیندلر، پیانیست، ذهن زیبا، پدرخوانده، و رستگاری در شائوشنگ نیز ازجمله‌ی فیلم‌های زیبایی هستند که برای یادگیری زبان انگلیسی نیز مناسب می‌باشند.

شما نیز اگر فیلم خاصی دیده‌اید که تجربه‌ی خوبی با آن در یادگیری زبان انگلیسی داشته‌اید در قسمت دیدگاه‌ها برای دیگران بیان کنید.

ارسال نظر