آموزشگاه زبان روژین ایلیا
آدرس ها:

شعبه پسران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی، جنب بانک صادرات، پلاک 161

شعبه دختران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهید به خیال، پلاک ۱۲

شعبه مهد زبان و پیش دبستانی: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی ، جنب بانک مسکن، جنب خانه بازی شهر سلطان، پلاک ۲۲۰

تلفن های تماس:

021-66213030

021-66229000

021-66211000

نکات آزمون Speaking آیلتس (بخش اول)

همانطور که در پست قبلی اشاره کردیم، آزمون آیلتس (IELTS) که مخفف International English Language Testing System (سیستم بین المللی سنجش زبان انگلیسی) می باشد یک آزمون استاندارد برای تشخیص میزان تسلط و آشنایی بر زبان انگلیسی است. آزمون آیلتس (IELTS) نیز مانند سایر آزمون های دیگر زبان انگلیسی هر ۴ مهارت زبان انگلیسی (Reading – Speaking – Listening – Writing) را مورد سنجش قرار می دهد که در اینجا نکاتی را در مورد بخش Speaking یا همان بخش گفتاری آن، مورد بررسی قرار می دهیم.

نکات مهم آزمون آیلتس در بخش Speaking :

– توجه کنید از آنجا که آزمون آیلتس یک آزمون رسمی است، بنابراین در بخش گفتاری و یا مصاحبه آن  آن نیز باید به این موضوع توجه کنید، و باید ازعبارات و اصطلاحات غیر رسمی، صحبت های فرعی و شوخی پرهیز کنید.

– بدون داشتن هرگونه استرسی و در کمال آرامش به سوالات و موضوعات مطرح شده پاسخ دهید، همزمان از مکالمه خود لذت ببرید و سعی کنید خود را حرف ها و صحبت های خود را به بهترین حالت ممکن ارائه کنید.

– در زمانیکه مصاحبه کننده سوال می پرسد به دقت به سئوالات گوش کنید وجواب های مرتبط با سئوال و مناسب برای سوالات داشته باشید. همچنین نباید فراموش کنید که از دادن پاسخ های طولانی و غیر مرتبط نیز خودداری کنید.

– در پاسخ های خود واژگان مناسب و مرتبط انتخاب کنید.

–  برای انتخاب واژگان و اصطلاحات مناسب در حین مکالمه، و درحین فکر کردن به آنها از من من کردن پرهیز کنید

– به جای من من کردن در حین مکالمه و تا زمان انتخاب لغات مناسب، از کلمات موصولی یا همان linking words ها استفاده کنید.

–  Linking words ها را به خوبی یاد بگیرید. آنها به شما کمک می کنند تا ضمن خرید زمان در هنگام مصاحبه، مکالمه روانی داشته باشید. البته فراموش نکنید که استفاده بی رویه و نامناسب از آنها نیز می تواند برایتان نمره منفی به همراه داشته باشد. مثلا :

I don’t think so, you know I think

در این مثال you know می تواند نقش یک عبارت موصولی داشته باشد که در بین خود انگلیسی زبان ها نیز بسیار کاربردی است. ضمایر موصولی نیز برای ارائه توضیحات بیشتر در مورد یک موضوع خاص می تواند بسیار کاربردی باشد.

–  با ذکر دلایل و توضیحات قابل فهم و قابل قبول جملات خود را ارائه کنید.

– خیلی خشک و یکنواخت نباشید و برای تفهیم بحث خود می توانید از زبان بدن یا همان body language در حد مناسب خود استفاده کنید.

– اگر دامنه واژگانتان خیلی گسترده نیست می توانید جوابهایتان را paraphrase کنید. مثلا:

My teacher wanted to give certain answers to his questions, and he could be so angry with uncertain answers

I am very tidy, it really bothers me if a place is untidy

در مثال اول با استفاده از کلمات certain و uncertain، و در مثال دوم  با استفاده از کلمات untidy و tidy که مخالف و متضاد هم می باشند، می توانیم توضیحات بیشتری ارائه کنیم.


مطلب پیشنهادی :اصطلاح “ Life of Riley ” در زبان انگلیسی

ارسال نظر