آموزشگاه زبان روژین ایلیا
آدرس ها:

شعبه پسران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی، جنب بانک صادرات، پلاک 161

شعبه دختران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهید به خیال، پلاک ۱۲

شعبه مهد زبان و پیش دبستانی: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی ، جنب بانک مسکن، جنب خانه بازی شهر سلطان، پلاک ۲۲۰

تلفن های تماس:

021-66213030

021-66229000

021-66211000

مهارت رساندن منظور به طرف مقابل را بهبود دهید

گوش کردن. به صحبت های افرادی که در  صحبت کردن به انگلیسی مهارت دارند، مانند رادیو و تلویزیون، گوش کنید. به نحوه تلفظ کلمات ، سرعت صحبت کردنشان  و مواردی از این قبیل توجه کنید.

تمرین. در یک دستگاه ضبط صدا حرف بزنید یا از کامپیوتر و میکروفن استفاده کنید. سپس به صدای ضبط شده گوش دهید. با این تمرین می توانید متوجه شوید کدام قسمت مبهم است، جمله ها کجا تمام می شوند و مواردی از این قبیل.

تمرین تلفظ کلمات از طریق خواندن با صدای بلند و تلفظ درست و آرام هر کلمه را انجام دهید. اگر هنگام مکالمه من و من  می کنید به عقب برگردید و جمله را تکرار کنید.

صداهای واکه را با دهان باز تمرین کنید.

چگونه درست صحبت کنیم

حداقل ۱۰ دقیقه در روز با صدای بلند بخوانید.

بعضی از جمله ها را ضبط کنید. از آزمون هایی مانند زبان پیچان استفاده کنید. دوباره آن را گوش کرده و مشکلات را پیدا کنید. با تمرین بیشتر می توانید اشکالات خود را برطرف کنید.

روشن و واضح صحبت کنید

دهان خود را بیشتر از زمانی که می خواهید صحبت کنید، باز نمایید. اگر زبانتان ابتدا پشت دندان ها و لب های بسته را لمس کند صدای مناسبی از آن خارج نمی شود.

ایجاد صدا

برای تلفظ حروف بی صدایی مانند «t» و «b»، مطمئن شوید واقعا هوا را قطع کرده اید. تفاوت بین صداها را یاد بگیرید.

آهسته صحبت کنید

تند صحبت کردن نشانه اضطراب است و اجازه نمی دهد مخاطب متوجه صحبت تان شود.

این مطلب را هم بخوانید:
  آموزش رایتینگ زبان انگلیسی ، چگونه دایره لغات انگلیسی خود را افزایش دهیم

بلند حرف بزنید

حداقل کمی بلندتر صحبت کنید با این کار بطور خودکار بیشتر نفس می کشید و وقتی پیشرفت کردید آهسته تر و شمرده تر صحبت خواهید کرد.

با آهنگ صحبت کنید

در جملات سوالی ارتفاع صدا باید در انتها بالا باشد و در جملات خبری پایین . توجه داشته باشید تاکید بر کدام سیلاب ها و کلمات است. سعی کنید آهنگ صدایتان را بیشتر نمایید. مثلا اگر برای کودکی کتاب می خوانید و قصد دارید به آن کمی جنبه نمایشی بدهید از این تکنیک می توانید استفاده کنید.

دیافراگم خود را تقویت کنید

برای انکه هنگام صحبت کردن نفس کم نیاورید از ماهیچه های شکمی استفاده کنید. حتی اگر خیلی بلند صحبت نمی کنید با این روش بوضوح صحبت خواهید کرد. یک دست خود را روی شکم و درست زیر دنده ها بگذارید. باید هنگام حرف زدن، حرکت آنها را احساس کنید.

آواز خواندن

مجبور نیستید در حضور کسی آواز بخوانید اما وقتی در حمام یا ماشین تنها هستید این کار را انجام دهید. با این کار صدای خود را تقویت می کنید. همچنین یاد می گیرید هنگام صحبت کردن چگونه از هوا، تلفظ آواها، تنفس و طرز بیان استفاده کنید.

ارسال نظر