آموزشگاه زبان روژین ایلیا
آدرس ها:

شعبه پسران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی، جنب بانک صادرات، پلاک 161

شعبه دختران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهید به خیال، پلاک ۱۲

شعبه مهد زبان و پیش دبستانی: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی ، جنب بانک مسکن، جنب خانه بازی شهر سلطان، پلاک ۲۲۰

تلفن های تماس:

021-66213030

021-66229000

021-66211000

فرق Litter، Garbage ، Trash، Rubbish ، Waste در زبان انگلیسی

در زبان انگلیسی برای مفهوم واژه “زباله” یا “آشغال” چندین معادل وجود دارد که ما در اینجا به بررسی دقیق آنها می پردازیم تا آنها را به اشتباه به جای هم استفاده نکنبم. واژه هایی که برای این مورد، استفاده می شوند شامل   Litter، Garbage ، Trash ، Rubbish، وWaste هستند.

Garbage

این لغت در زبان انگلیسی آمریکایی (امریکن) استفاده می شود و به مواد زائد و دور ریختنی مانند کاغذ، ظروف خالی، و مواد غذایی دور ریختنی، چیزهای غیر قابل استفاده، زباله ی خیس، و در کل زباله های غیر قابل بازیافت گفته می شود و معادل آن در زبان انگلیسی بریتانیایی (بریتیش) Rubbish است.

Litter

به زباله هایی گفته می شود که معمولا در محیط های عمومی و توسط افراد ریخته می شود و شامل هر نوع زباله ایی از جمله کاغذ باطله، قوطی و غیره می باشد.

Trash

شامل مواد دور ریختی می شود که ممکن است دوباره قابل استفاده، و یا قابل بازیافت باشند مانند قوطی، ظروف پلاستیکی، زباله ی خشک، بطری، برخی مواد غذایی کهنه و قابل استفاده، و کاغذ باطله.

Rubbish

همانطور که در بالا گفته شد در زبان انگلیسی بریتانیایی (بریتیش) از این لغت استفاده می شود که معال امریکن آن Garbage و یا Trash است و شامل مواد دور ریختنی غیر قابل استفاده مانند کاغذ می باشد.

Waste

این لغت نیز تا حدودی مانند Trash شامل مواد دور ریختی می شود که ممکن است دوباره قابل استفاده، و یا قابل بازیافت باشند. بخصوص در بخش خانگی، صنعتی، شیمیایی و … و البته موادی که از طریق فاضلاب ها به رودخانه ها و دریاها ریخته می شوند که برای محیط زیست خطرات بیشتری دارند و می توانند دوباره مورد استفاده و یا یازیافت قرار گیرند.

حال که فرق واژه ها و لغات مورد استفاده برای زباله را بررسی کردیم، به کاربرد سطل زباله و یا سطل آشغال در زبان انگلیسی بپردازیم.

در زبان انگلیسی سطل و یا وسیله ای که برای حمل و نگهداری زباله استفاده می شود را با سه لغت کاربردی بیان می کنند:

Bin ، Can، Basket  که هر سه واژه به واژه های بالا که به معنی زباله و آشغال هستند ترکیب شده ، و معادل سطل زباله یا سطل آشغال را تشکیل می دهند مثلا می گویند:  Waste basket، یا  Trash bin، یا Garbage can

اما فرقی که این سه واژه Bin ،Basket، و Can با هم دارند به این صورت است که :

Basket به نوعی از سطل (زباله) گفته میشه که سبک و معمولا گرد است و در آن از بالا باز می شود و اندازه آن به سمت پائین کوچکتر می شود.

Bin بیشتر بصورت یک فضای محصور شده و قاب مانند می باشد.

و

Can در میان این سه مورد اندازه کوچکتری دارد و در اماکن سرپوشیده استفاده می شود، و با Garbage  استفاده می شود.


مطلب پیشنهادی : فرق بین (much) و (many)

ارسال نظر