آموزشگاه زبان روژین ایلیا
آدرس ها:

شعبه پسران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی، جنب بانک صادرات، پلاک 161

شعبه دختران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهید به خیال، پلاک ۱۲

شعبه مهد زبان و پیش دبستانی: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی ، جنب بانک مسکن، جنب خانه بازی شهر سلطان، پلاک ۲۲۰

تلفن های تماس:

021-66213030

021-66229000

021-66211000

فرق کلمات Emigrate, Immigrate, Migrate

تفاوت بین واژه های Emigrate, Immigrate, Migrate و کاربرد آنها در زبان انگلیسی:

قبل از بیان تفاوت بین آنها، نکته مهم در مورد مشابهت بین آنها در این است که هر سه لغت فوق به معنای مهاجرت می باشند و تفاوت بین آنها به تاکید در بیان مقصد و مبدا و مفهوم نهانی آنها مربوط می باشد.

برای مشخص شدن تفاوت این سه لغت معنا و مفهوم دیکشنری آنها را مورد توجه قرار می دهیم:

Emigrate means to leave one’s country to live in another
Immigrate is to come into another country to live permanently
Migrate is to move, like bird in the winter

Emigrate : ترک یک کشور برای زندگی در کشوری دیگر. یعنی مهاجرت کردن و “رفتن” از کشور کنونی برای سکونت در کشوری دیگر. عوامل مهم و تاثیرگذار برای انجام این نوع مهاجرت بیشتر عوامل بیرونی و اصطلاحا هل دادنی هستند که باعث هل دادن شخص مهاجر به سمت مهاجرت می شوند. (کوچ کردن بیرونی – رفتن از جایی) مثال:

Most of people believe that the quality of life in African countries is low, so almost everyone wants to emigrate

اکثر مردن آفریقا معتقدند که کیفیت زندگی در کشورهای آفریقایی پایین است و به همین دلیل است که مردم آنجا می خواهند مهاجرت کنند. (به خارج از قاره آفریقا).

Immigrate : آمدن به کشور دیگر برای زندگی دائمی. به عبارت دیگر  یه معنی مهاجرت کردن و ” آمدن” برای سکونت در کشوری دیگر است. (کوچ کردن درونی – آمدن به جایی) عوامل مهم و تاثیرگذار برای انجام  این نوع از مهاجرت بیشتر عوامل درونی و اصطلاحا کشیدنی هستند که باعث کشیده شدن شخص مهاجر به سمت مهاجرت می شوند. مثال:

He immigrated with his family to US in 2003 , and grew up in New York

در سال ۲۰۰۳ با خانواده اش به ایالات متحده مهاجرت کردند و در نیویورک بزرگ شد.

Migrate : حرکت و کوچ کردن مانند آنچه پرندگان در زمستان انجام می دهند. به عبارت دیگر این لغت به معنی جابجایی موقت بدلیل کار، یا آب و هوا می باشد. (داخل کشور یا خارج کشور ). مثال:

Some students like to migrate, from their country to European countries to continue their studies and especially for finding a job

برخی از دانشجویان دوست دارند برای ادامه تحصیل و نیز برای پیدا کردن شغل، از کشور خود به کشورهای اروپایی مهاجرت کنند.

پس همانطور که مشاهده می کنید مرز معنایی بین آنها مشخص شد ولی ممکن است به خاطر سپردن معنی آنها برای شما دشوار باشد.  شکل بالا و توضیحات داخل آن به همراه کدینگ های زیر به شما در به خاطر سپردن معنی آنها کمک می کند.

Emigrate : به معنی مهاجرت و کوج کردن و رفتن است که با کلمه Exit می توان با آن پیوند معنایی ایجاد کرد. حالت اسمی این کلمهEmigration است.

Immigrate : به معنی مهاجرت و کوج کردن و آمدن است که با کلمه Come in می توان با آن پیوند معنایی ایجاد کرد. حالت اسمی این کلمه Immigration است.

Migrate : به معنی مهاجرت و کوج کردن شغلی، فصلی است که با کلمه Move می توان با آن پیوند معنایی ایجاد کرد. حالت اسمی این کلمه Migration است.


مطلب پیشنهادی : اشتباه رایج در استفاده از Tired (خسته)

ارسال نظر