آموزشگاه زبان روژین ایلیا
آدرس ها:

شعبه پسران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی، جنب بانک صادرات، پلاک 161

شعبه دختران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهید به خیال، پلاک ۱۲

شعبه مهد زبان و پیش دبستانی: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی ، جنب بانک مسکن، جنب خانه بازی شهر سلطان، پلاک ۲۲۰

تلفن های تماس:

021-66213030

021-66229000

021-66211000

صورت های مختلف name

در این پست به بررسی صورت های مختلف name در زبان انگلیسی می پردازیم. در زبان انگلیسی کلمه name به معنای نام است اما معمولا به تنهایی مورد استفاده قرار نمی گیرد. برای استفاده از این واژه در زبان انگلیسی معمولا پیشوندهای مختلفی جلوی آن قرار می گیرند که هر کدام معنی خاصی دارند. برای یادگیری نکات کاربردی گرامر زبان انگلیسی و تقویت مهارت مکالمه با ما همراه باشید.

Name

در کشورهایی که زبان رسمی آن ها زبان انگلیسی است، first name به معنی ( اسم کوچک یا نام ) است و آن اسمی است که پدر و مادر در هنگام تولد روی شخص می گذارند. در کشورهای مسیحی ، گاهی به جای first name از عبارت Christian name استفاده می شود.

در پرسش نامه ها و نوشته های رسمی زبان انگلیسی به جای first name از forename استفاده می کنند که باید ترجمه شود ( نام ).

( نام خانوادگی ) را به زبان انگلیسی surname ، family name یا last name می گویند. کلمات Mr ،Mrs ،Miss و Ms اغلب با نام خانوادگی افراد به کار می روند و هیچ وقت جلوی اسم کوچک به تنهایی نمی آیند. مثلاً اگر نام کسی John Green  باشد می توان او را Mr Green یا Mr John Green نامید، ولی نمی توان فقط گفت : Mr John.

در زبان انگلیسی Middle names (نام های میانی) نام هایی هستند که پدر و مادر ، علاوه بر first name ، روی شخص می گذارند.

 Full name عبارت است از نام ، نام میانی و نام خانوادگی. بنابراین در John Fitzgerald Kennedy ، John نام ، Fizgerald نام میانی و Kennedy نام خانوادگی است.

ارسال نظر