آموزشگاه زبان روژین ایلیا
آدرس ها:

شعبه پسران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی، جنب بانک صادرات، پلاک 161

شعبه دختران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهید به خیال، پلاک ۱۲

شعبه مهد زبان و پیش دبستانی: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی ، جنب بانک مسکن، جنب خانه بازی شهر سلطان، پلاک ۲۲۰

تلفن های تماس:

021-66213030

021-66229000

021-66211000

سرعت رشد در زبان‌آموزی و افزایش آن

با رشد تکنولوژی و وجود اینترنت و گوشی‌های همراه فرصت مناسبی برای افزایش سرعت رشد در زبان‌آموزی ایجاد شده است و برای این منظور راهکارهای متنوعی در اختیار ما قرار دارند. یادگیری زبان از طریق کلاس‌های حضوری همچنان به عنوان یک روش کارآمد برای یادگیری محسوب می‌شود البته به این شرط که در کلاس مورد نظر فرصت کافی برای تعامل بین زبان‌آموزان ایجاد شود. اما مهمترین ویژگی عصر حاضر این است که دیگر کلاس رفتن تنها راه یادگیری زبان نیست و ما در این مقاله راه‌های دیگری را بررسی می‌کنیم که به ما اجازه جذب سریعتر زبان را می‌دهند و باعث رشد سرعتِ زبان‌آموزی می‌شوند. از ویژگی‌های مهم این روش‌های دیجیتال آن است که به شما اجازه می‌دهند با سرعت خودتان رشد کنید و این یعنی بهینه‌سازی یادگیری بدون اینکه استرسِ عقب ماندن دیگران در شما ایجاد شود.

آموختن زبان با استفاده از شیوه‌های سنتی

یادگیری زبان از طریق کلاس‌های حضوری قدیمی‌ترین و سنتی‌ترین شیوه‌ آموختن زبان است. مدرس محترم، زبانِ هدف را به صورتِ شفاهی ارائه می‌کند و با مثال‌های فراوانِ متنی، تمرین‌های کتبی، و انواع بازی‌های کلاسی، شکلِِ نوشتاری آموخته‌ها را نیز آموزش می‌دهد.

آموزشِ حضوری امکان برقراری ارتباطِ نزدیک و چهره به چهره بین استاد و زبان‌آموز و همینطور بین زبان‌آموزان را فراهم می‌کند و از این طریق حجمِ قابل توجهی از مثال‌های زنده در معرض یادگیری همه قرار می‌گیرد. همچنین مدرسین می‌توانند از نزدیک، روند رشد، سرعتِ یادگیری و همینطور علایق زبان‌آموزان را بررسی کنند و مطابق آن توضیحاتِ لازم را به درس‌ها بیافزایند.

یادگیری زبان، با تمرکز زیاد رویِ «شنیدار» یکی دیگر از راه‌های سنتیِ زبان‌آموزی است؛ چه این شنیدار از کانال فایل‌هایِ صوتی و mp3 باشد چه نوار‌های کاستِ قدیمی. به عنوان یک روشِ یادگیریِ شخصی، زبان‌آموز می‌تواند هم با سرعت خودش پیش برود و هم اینکه روی بخش‌هایی که ضعفِ بیشتری در خود می‌بینید بیشتر تمرکز کند.

اگر شما هم اکنون به یک زبان دیگر غیر از زبان مادری خود تسلط دارید احتمالا با این روش‌های سنتی آشنا هستید. اما برای سایرِ خوانندگان که اولین بار است برای یادگیری زبان تلاش می‌کنند روش‌هایی وجود دارند که می‌توانند به میزان چشم‌گیری باعث رشد سرعت شما شوند و در کنار این روش‌های سنتی و به عنوان مکمل، بسیار کار‌آمد باشند و یا حتی در بعضی موارد جایگزین این متد‌ها شوند.

یادگیریِ زبان با استفاده از رسانه‌‌هایِ آنلاین

باید اول پیش خودمان به یک سؤال مهم پاسخ دهیم. پرسش این است: انتظار ما از یک بسته آموزشی زبان چیست؟ پاسخ صحیح این سؤال این است که: انتظار ما این است که به بهترین شکلِ ممکن ما را در یادگیری زبان یاری کند. توجه داشته باشید که این «یاری کردن» نهایتِ انتظاری است که ما می‌توانیم از یک محتوای آموزشی داشته باشیم. این محتوای آموزشی ممکن است کلاسِ حضوری باشد، ممکن است بسته آموزشیِ Top Notch باشد و یا ممکن است یک دوره صوتیِ آموزشِ واژگانِ ۵۰۴ باشد.

تمام منابع آموزشی که از سوی افراد دیگر در اختیار ما قرار داده می‌شوند همگی یاری رساننده ما هستند ولی هیچوقت جایگزین تلاش‌های خود ما زبان‌آموزان نمی‌شوند. شما هیچوقت نمی‌توانید بسته‌ آموزشی، دوره آنلاین و یا دوره‌ای حضوری را بیابید که تمامی نیازهای شما را در اختیارتان قرار دهد؛ زیرا بخش عمده‌ای از مهارت‌های شما محصول زمانی است که خودتان صرف یادگیری می‌نمایید. مثل زمانی که به پاسخگویی روی تمرین‌های گرامری اختصاص می‌دهید، فیلم تماشا می‌کنید، با خودتان و با صدای بلند صحبت می‌کنید، آن را ضبط نموده و بعد به آن گوش می‌دهید، داستان صوتی گوش می‌دهید و بسیاری فعالیت‌های متنوعِ دیگر که همگی با محوریت شخص شما انجام می‌شوند.

 

ویژگی دوره‌های آموزشی مناسب

بهترین دوره‌های آموزشی و محتواهای آنلاین برای شروع، آن‌هایی هستند که علاوه بر ارائه اطلاعات دوره سطحِ مربوطه، به شما «درباره یادگیری زبان» نیز آگاهی می‌دهند. به عبارت دیگر، نه تنها به شما اطلاعاتِ زبانی ارائه می‌کنند بلکه تلاش می‌کنند که شما در امر زبان‌آموزی هم رشد کنید. در این صورت شما از اوقاتی که خودتان صرفِ یادگیری می‌کنید نیز بهره بیشتری می‌برید و اصطلاحا به یک «زبان‌آموز» تبدیل می‌شوید.

افزایش سرعت رشد در زبان‌آموزی با استفاده از تمامی ابزارها

در نتیجه، بهترین راه افزایش سرعت رشد در زبان‌آموزی این است که شما از تمامی ابزارهایی که در موردشان صحبت کردیم استفاده کنید و از مجموعه «یاری‌هایی» که دریافت می‌کرده‌اید بهترین‌ها را انتخاب کنید. درک اینکه آیا یک تکنیک، محتوا و کلا رسانه‌ای آموزشی برای شما مفید و قابل استفاده است کاری آسان است. در روند یادگیری زبان، کشف اینکه آیا روشی که برگزیده‌اید برای شما مفید است یا خیر کار دشواری نیست و کافیست میزان نزدیک شدن به هدفتان را بررسی کنید و سپس زواید را حذف و تکنیک‌های مفید را تکرار کنید. در این صورت شما با حداکثر سرعت در مسیر یادگیری زبان گام برمی‌دارید.

ارسال نظر