آموزشگاه زبان روژین ایلیا
آدرس ها:

شعبه پسران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی، جنب بانک صادرات، پلاک 161

شعبه دختران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهید به خیال، پلاک ۱۲

شعبه مهد زبان و پیش دبستانی: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی ، جنب بانک مسکن، جنب خانه بازی شهر سلطان، پلاک ۲۲۰

تلفن های تماس:

021-66213030

021-66229000

021-66211000

تفاوت .Ms. ،Mrs. ،Miss و .Mr در زبان انگلیسی

تفاوت .Ms. ،Mrs. ،Miss و .Mr در زبان انگلیسی

آیا تفاوت Ms Mrs Miss و Mr در انگلیسی را می‌دانید. در این پست جذاب و ساده آموزشی قرار است علاوه بر معنی و کاربرد کلمات اختصاری Ms ،Mrs ،Miss و Mr تاریخچه و ریشه این عناوین را شرح دهم. پس حتما مطلب زیر را تا آخر بخوانید.

تفاوت Ms ،Mrs ،Miss و Mr در زبان انگلیسی بدین شرح است: .Mr عنوانی است که قبل از فامیلی یا اسم کامل آقایان متاهل یا مجرد می‌آید. .Mr مخفف عبارت Mister است. تلفظ Mister مانند نوشتنش (میستر) خوانده می‌شود. علامت اختصاری .Mr در زبان انگلیسی از قرن پانزدهم تا به حال استفاده می‌شود. این عبارت از کلمه Master گرفته شده است. در آن زمان کلمه‌ی Master عنوانی برای پسرها بود.

مفهوم .Mrs در انگلیسی

مفهوم .Mrs در انگلیسی عنوان دیگری است که قبل از اسم فامیلی یا اسم کامل خانم‌های متاهل بکار برده می‌شود. .Mrs از کلمه Missus دقیقا با تلفظ خودش خوانده می‌شود. علامت اختصاری Mrs در انگلیسی از قرن شانزدهم به بعد استفاده می‌شود. Missus به مرور از واژه‌ی mistress به معنی بانو و خانم آمده است.

مفهوم .Ms در انگلیسی

مفهوم .Ms در انگلیسی عنوانی است که مانند .Mr و .Mrs، قبل از اسم کامل و فامیلی خانم‌هایی که متاهل و مجرد هستند، استفاده می‌شود. یعنی به کار بردن Ms در کنار نام یک خانم، برای ما این نکته تداعی می‌شود که این خانم ممکن است مجرد باشد یا متاهل. این عنوان از سال 1950 میلادی به بعد بکار برده می‌شود و ترکیبی از دو واژه‌ی Miss و Missus است. عنوان اختصاری .Ms در انگلیسی بعد از نامگذاری مجله ای به نام Ms. magazine از سال 1970 معروف شده است.

مفهوم .Miss در زبان انگلیسی

مفهوم .Miss در زبان انگلیسی عنوان اختصاری دیگری است که قبل از اسم کامل یا اسم فامیل یک خانم مجرد بکار برده می‌شود. Miss از واژه‌ی mistress می‌آید. نکته مهمی را فراموش نکنید این علایم اختصاری باید با حروف بزرگ آغاز شود.


سخن آخر

در مرکز آموزش خصوصی زبان طلوع کمبریج، ما خواستار ایجاد حس خوب یادگیری زبان در زبان آموزان خود هستیم. استرس، یکنواختی، بی‌انگیزگی و یادگیری تکراری و طوطی‌وار بدون پیشرفت را می‌خواهیم به حداقل برسانیم.

ما می‌خواهیم با یادگیری زبان دنیای شما را تغییر دهیم

A new language is a new life, so it would be a good idea to change your life for the better

ارسال نظر