آموزشگاه زبان روژین ایلیا
آدرس ها:

شعبه پسران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی، جنب بانک صادرات، پلاک 161

شعبه دختران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهید به خیال، پلاک ۱۲

شعبه مهد زبان و پیش دبستانی: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی ، جنب بانک مسکن، جنب خانه بازی شهر سلطان، پلاک ۲۲۰

تلفن های تماس:

021-66213030

021-66229000

021-66211000

برای تدریس زبان انگلیسی به این نکات توجه کنید

همان‌طور که می‌دانید نحوه تدریس زبان انگلیسی ، نقش مهمی در ایجاد علاقه، انگیزه و یادگیری هرچه بهتر زبان انگلیسی توسط زبان‌آموزان دارند؛ بنایراین مدرس زبان انگلیسی باید از روش‌های جدید آموزشی و نکات مهم تدریس جهت حصول نتایج بهتر در کلاس‌های خود، استفاده کنند.

زبان‌آموزان را از انگلیسی نترسانید.

 در حالت نرمال، زبان انگلیسی  یک‌زبان بیگانه و ناشناخته برای دانش‌آموزان و زبان‌آموزان است و زبان آموزان در مقابل یادگیری زبان انگلیسی ممکن است دچار حس تدافعی باشند؛ با ایجاد ترس از طرف مدرسان، این احساس منفی و تدافعی، برای زبان‌آموزان دوچندان می‌شود.
برخی مدرسان، در جلسهٔ اول زبان انگلیسی ، برای دانش‌آموزان ترس ایجاد می‌کنند تا تلاش آن‌ها را در جهت یادگیری زبان انگلیسی افزایش دهند. درصورتی‌که این ترس، موجب فرار هرچه بیشتر دانش‌آموزان و زبان‌آموزان از زبان انگلیسی می‌شود.
پس یکی از مهم‌ترین و اولین نکاتی که مدرسان زبان انگلیسی باید رعایت کنند، این است که برای دانش‌آموزان و زبان‌آموزانی که به‌تازگی با زبان انگلیسی آشنا شده‌اند، ترس و استرس ایجاد نکنند. آشنایی اولیه و معرفی زبان انگلیسی در جلسهٔ اول، یکی از مهم‌ترین عوامل ایجاد علاقه و انگیزهٔ یادگیری زبان انگلیسی برای زبان‌آموزان و دانش‌آموزان تازه‌وارد است.

با زبان آموزان خوش رو باشید.

لبخند و انرژی شما به‌عنوان مدرس، می‌تواند احساس شادی و شوق در زبان‌آموزان ایجاد کند. احساس خوبی که دانش‌آموزان و زبان‌آموزان نسبت به مدرس و معلم خود داشته باشند، اشتیاق آن‌ها را برای یادگیری زبان انگلیسی افزایش می‌دهد. به گفتهٔ برخی دانش‌آموزان، یکی از دلایلی که درس زبان انگلیسی را دوست دارند، معلم آن‌هاست.

مزایای یادگیری زبان انگلیسی را به زبان آموز بگویید.

زبان انگلیسی به‌عنوان مهم‌ترین زبان بین‌المللی است. زبان انگلیسی در بیشتر کشورهای دنیا، به‌عنوان زبان اول و رسمی، اعلام‌شده است؛ همچنین مهم‌ترین زبان موردقبول سازمان ملل، زبان انگلیسی است که بین 6 زبان رسمی در سازمان ملل، زبان انگلیسی بیشترین کاربرد را دارد.

زبان‌آموزان با یادگیری زبان انگلیسی، می‌توانند با جهان ارتباط برقرار کنند. به دلایل مختلفی در آینده ممکن است یک فرد بخواهد با فردی خارج از کشور، ارتباط برقرار کند؛ مهم‌ترین و پرکاربردترین زبانی که می‌تواند در بیشتر کشورهای دنیا استفاده شود، زبان انگلیسی است؛ و ازآنجایی‌که بیشتر کشورهای دنیا، زبان انگلیسی به‌عنوان زبان دوم، در سیستم آموزش رسمی کشور تدریس می‌شود؛ احتمال اینکه یک فرد با زبان انگلیسی غریبه باشد، کم است.

زبان استفاده از کامپیوتر و سایر لوازم ارتباطی زبان انگلیسی است. زبان انگلیسی‌زبان اول و پیش‌فرض تمامی دستگاه‌ها ازجمله رایانه و گوشی‌های تلفن همراه است. ازاین‌رو آشنایی با زبان انگلیسی برای استفاده از تمام کاربردها و برنامه‌های این دستگاه‌ها، لازم است.

مهارت زبان انگلیسی موجب مزایای شغلی و تحصیلی بسیاری در آینده می‌شود. یکی از فاکتورهای مهم موفقیت‌های تحصیلی، علی‌الخصوص در مقطع تحصیلات تکمیلی، مهارت زبان انگلیسی است. مخصوصاً برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند، مهارت زبان انگلیسی، ضروری است. افرادی که مهارت خوبی در زبان انگلیسی دارند، اغلب صاحبان مشاغل بهتری هستند و در مشاغل بین‌المللی، امکان پیشرفت بیشتری دارند.

از دادن تکالیف زیاد به زبان آموزان خودداری کنید.

یکی از دل‌مشغولی‌های دانش‌آموزان و زبان‌آموزان، تکالیفی است که باید در منزل انجام دهند. یکی از علل فرار دانش‌آموزان از زبان انگلیسی، اغلب تکالیف زیادی است که توسط مدرسان به‌عنوان کار در خانه، تعیین می‌شود.

سعی کنید داخل کلاس تمرین بیشتری با دانش‌آموزان انجام دهید تا مجبور نشوید تمرین‌های بیشتری به‌عنوان تکلیف در منزل، تعیین کنید. تمرین در کلاس موجب می‌شود دانش‌آموزان با مشارکت همکلاسی‌های خود تمرین کنند که این از جذابیت بیشتری برای آن‌ها برخوردار است. تکالیف منزل را همراه با تنوع بیشتری تعیین کنید.

با روش های تفریحی تدریس کنید.

یکی از بهترین و کاربردی‌ترین روش‌های مورداستفادهٔ برای تدریس زبان انگلیسی که در کل دنیا نیز موردقبول مشاوران آموزشی است، تدریس همراه با فعالیت‌های تفریحی و شادی است. خندیدن موجب افزایش یادگیری می‌شود؛ برای افزایش شادی در فعالیت‌های تدریسی، می‌توانید از نمایش، پانتومیم، فعالیت‌های گروهی و فعالیت‌های مشابه کمک بگیرید.

پرسش کلاسی را فراموش نکنید

پرسش کلاسی از مهم‌ترین روش‌های آزمون یادگیری دانش‌آموزان است. پرسش‌های کتبی یک روش خوب برای سنجش میزان یادگیری دانش‌آموزان است. پرسش‌های کتبی که در هر جلسه یا یک جلسه در میان از دانش‌آموزان و زبان‌آموزان گرفته می‌شود، به نام quiz شناخته می‌شود.

quiz گرفتن در تدریس زبان انگلیسی کمک می‌کند تا یادگیری زبان‌آموزان در هر جلسه بررسی شود. با این روش، چنانچه مشکلی در روند یادگیری هر مبحث وجود داشته باشد، پیش از شروع مبحث جدید تشخیص داده می‌شود. مدرسان می‌توانند با رفع مشکلات احتمالی، به تدریس مبحث جدید و تفهیم بهتر مطالب بپردازند. یکی دیگر از فواید quiz، این است که دانش‌آموزان حجم کمی برای مطالعه دارند. درنتیجه می‌توانند جزئیات هر مطلب را به‌خوبی مطالعه کرده و از آزمون، برای رفع اشکال استفاده کنند.

به همه مهارت های زبان انگلیسی تو جه کنید.

مدرسان زبان انگلیسی باید اهمیت هر چهار مهارت را برای زبان‌آموزان تفهیم کنند. هرکدام از مهارت‌های چهارگانه، تأثیر به سزایی در کاربری زبان انگلیسی دارد. چه‌بسا زبان‌آموزانی که مهارت شنیداری را نادیده انگاشته و از تمرین‌های صوتی در منزل، رد می‌شوند. واضح است، مهارت شنیداری این زبان‌آموزان موردقبول نبوده و این ضعف، در کلاس مشخص می‌شود. لذا مدرسان زبان انگلیسی باید این ضعف را در زبان‌آموزان تشخیص داده، پیگیری کنند و اهمیت مهارت‌های چهارگانه را به آن‌ها گوشزد کنند.

به تفاوت های فردی زبان آموزان توجه کنید.

بهترین مدرسان زبان انگلیسی، تفاوت‌های زبان‌آموزان خود را می‌شناسند. استعداد و علائق زبان‌آموزان متفاوت است. برخی به گرامر علاقه‌مندند و برخی دیگر به حفظ لغات و مکالمه. ازاین‌رو لازم است با زبان‌آموزان به‌صورت اقتضایی برخورد کنید.
با شناختی که از تفاوت‌های فردی به دست می‌آوردید، بهتر می‌توانید تدریس کنید.

در پایان

چنانچه تمایل دارید مدرس بهتری باشید و آموزش‌های شما در ذهن دانش‌آموزان و زبان‌آموزان، تثبیت شود، لازم است تغییرات مثبت در خود و کلاستان ایجاد کنید. همیشه به دنبال یادگیری روش‌های جدید تدریس و به‌روزرسانی علم خود باشید.

نخستین ویژگی بهترین تدریس زبان انگلیسی از نگاه دانش‌آموزان و زبان‌آموزان، خوش‌رویی و صبر و حوصلهٔ مدرس است. مدرسانی که دو فاکتور ابتدایی را مدنظر قرار ندهند، حتی با جدیدترین علم روز هم نمی‌توانند کلاس را به‌خوبی اداره کنند.

ارسال نظر