آموزشگاه زبان روژین ایلیا
آدرس ها:

شعبه پسران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی، جنب بانک صادرات، پلاک 161

شعبه دختران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهید به خیال، پلاک ۱۲

شعبه مهد زبان و پیش دبستانی: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی ، جنب بانک مسکن، جنب خانه بازی شهر سلطان، پلاک ۲۲۰

تلفن های تماس:

021-66213030

021-66229000

021-66211000

بازنویسی متن یا Paraphrasing در زبان انگلیسی ۱

بازنویسی یا همان به اصطلاح ” Paraphrasing ” به معنی نوشتن یک عبارت یا یک جمله از یک متن و یا یک نقل قول به شرط رعایت کردن اصل معناست. به عبارت دیگر بازنویسی یا ” پارافریز کردن” به این معنی است که بخواهیم مفهوم و معنای یک متن و یا یک نطق را به شیوه خودمان و معمولا به روش ساده تری بیان و دوباره بنویسیم و یا نقل قول کنیم.

بازنویسی یکی از ضروری ترین و کاربردی ترین مهارت های آزمون های معتبر زبان انگلیسی همچون تافل، آیلتس، و … می باشد که البته می تواند باعث کسب موفقیت بیشتر در این آزمون ها گردد. این مهارت بخصوص در بخش های گفتاری (Speaking) و نوشتاری (Writing) بسیار کاربردی و حتی ضروری به شمار می آید. البته این مهارت در بخش های مربوط به خواندن (Reading)، و شنیداری (Listening) نیز برای پاسخگویی به سوالات می تواند بسیار مفید و موثر واقع شود.

بطور کلی بازنویسی شامل خلاصه‌نویسی و نقل قول می باشد که باید با رعایت کردن اصل معنا و امانتداری در انتقال معنا و مفهوم همراه باشد. بازنویسی در نوشتن مقالات علمی که نیاز به درج مقالات، ارجاعات علمی، نتایج تحقیقات دیگران، و … می باشد نیز بسیار کاربردی می باشد و اگر به طور صحیح انجام نگیرد می تواند منجر به طرح اتهاماتی چون سرقت علمی و رد شدن مقاله علمی در محافل علمی و دانشگاهی گردد  که ممکن است نویسنده مقاله زحمت زیادی برای نوشتن آن مقاله کشیده باشد. بسیاری از محققین، خبرنگاران، و … مقالات و نوشته های خود را با درج مرجع و رفرنس مربوط به مقالات و نوشته های خود منتشر می کنند و در صورتی که با ذکر منبع و رفرنس و  رعایت اصول بازنویسی همراه باشد، نمی توان آن را مصداق سرقت علمی دانست.

تعریف بازنویسی یا همان Paraphrasing در زبان انگلیسی به این صورت بیان شده است:

Paraphrasing

Express the meaning of (something written or spoken) using different words, especially to achieve greater clarity

یعنی: بیان معنای (چیزی که به صورت کتبی یا شفاهی باشد) با استفاده از کلمات متفاوت، به خصوص برای بیان واضحتر.

در این جا به انواع روش های بازنویسی می پردازیم:

۱- تبدیل جمله از حالت معلوم به حالت مجهول

۲- استفاده از مترادف ها

۳- تغییر ترتیب قرارگیری اجزاء جمله

۴- تغییر فرم کلمه

در ادامه و در پست های بعدی با ذکر مثالهایی به توضیح بیشتر در مورد روش های فوق خواهیم پرداخت.


مطلب پیشنهادی » اشتباه رایج در استفاده از Write (نوشتن) در زبان انگلیسی

ارسال نظر