آموزشگاه زبان روژین ایلیا
آدرس ها:

شعبه پسران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی، جنب بانک صادرات، پلاک 161

شعبه دختران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهید به خیال، پلاک ۱۲

شعبه مهد زبان و پیش دبستانی: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی ، جنب بانک مسکن، جنب خانه بازی شهر سلطان، پلاک ۲۲۰

تلفن های تماس:

021-66213030

021-66229000

021-66211000

امتیازات کلاس های مکالمه انگلیسی(قسمت اول)

1.     یادگیری تئوریک گرامر بی فایده است، یاد بگیریم که چطور صحیح صحبت کنیم .

شما گرامر ها را می دانید ولی باز هنگام صحبت کردن به سرعتی که لازم است به ذهن شما نمی رسند و اگر هم برسند مطمئن نیستید که کدام گرامر بهترین انتخاب است. سیستم آموزش انگلیسی در مدارس عمومی ایران به ما ثابت کرد که یادگیری گرامر محض کمک زیادی به مکالمه نمی کند، در غیر این صورت سالها تدریس انگلیسی در مدارس راهنمایی و دبیرستان برای تسلط بر مکالمه کافی بود. از طرف دیگر هیچ کدام از ما برای یادگیری زبان شیرین فارسی از گرامر شروع نکردیم، با این حال می دانیم که دستورزبان به ما کمک می کند که راحت تر جملات را  بفهمیم، مخصوصاً در خواندن متون سنگین ادبیات. همینطور زیبا تر و صحیح تر صحبت کنیم. برای موفقیت در مکالمه لازم است که شما در هنگام صحبت کردن کاربرد واقعی گرامر هارا حس کنید.

2.     مهم نیست که چند لغت می دانیم، مهم این است که چند لغت در هنگام مکالمه به ذهنمان می رسد

متد یادگیری لغت معنی لازم است که شنیداری باشد، نه فقط خواندن. تقویت حافظه لازم است که با تصور و خاطره همراه باشد، لغت معنی که حفظ می کنید لازم است که به شکل شفاهی تمرین شود. مرکز حافظه شنوایی از حافظه بینایی جداست، نوشتن روش تمرین لغت معنی نیست. وقت با ارزش کلاس شما نباید صرف آموزش لغت معنی شود، بلکه لغت معنی ها با منابع کامل در خانه یادگرفته می شوند و در کلاس در جمله سازی و مکالمه آنقدر تمرین می شوند که یادآوری آنها انعکاسی شود. با روش تمرین در این مقاله بیشتر آشنا شوید.

3.     کلاس مکالمه وقت یادگیری نیست، وقت تمرین شفاهی آنچه یادگرفتیم است

در آکادمی عبادی تمرکز بسیار بیشتری روی تمرین مکالمه وجود دارد. تمرین در هر جلسه لازم است که آنقدر باشد که شما فقط گرم نشوید، بلکه از صحبت کردن خسته شوید، گفتن فقط چند جمله شما را به این مرحله نمی رساند، برای هر زبان آموز در هر جلسه لااقل لازم است که 90 دقیقه وقت تمرین مکالمه باشد، به همین علت جلسات آکادمی عبادی 120 دقیقه ای  و بدون زنگ تفریح برگزار می شود. ( مگر زبان آموز درخواست دیگری داشته باشد) بعد از فقط طی کردن دو ترم، شما به این توانایی می رسید که در کلاس سخنرانی کنید،در حالیکه مدرس شنونده است و از اشتباهات شما نکته بر می دارد.

4.     تمرکز بر روی تلفظ صحیح به جای لهجه نیتیو رمز زیبایی کلام است

می شنوید که شخصی می گوید می خواهد لهجه آمریکایی را یاد بگیرید، از خودتان می پرسید که آیا واقعاً مردم آمریکا همه یک لهجه دارند؟ کشوری با 360 میلیون نفر جمعیت و 50 ایالت که هر  کدام به وسعت یک کشور است، همه با یک لهجه صحبت می کنند؟! آن وقت مردم اصفهان، بندرعباس، مشهد  و یا  رشت که با ما چند کیلومتر فاصله دارند این همه تفاوت لهجه دارند؟حقیقت این است که  لهجه هر ایالت  قدری با ایالت دیگر فرق می کند، اما تلفظ صحیح آمریکایی در همه آمریکا یکی است، همینطور که تلفظ بریتیش در همه انگلستان یکسان است. تلفظ گونه ای است که هر کلمه ادا می شود، در حالیکه لهجه آهنگی است که جمله با آن بیان می شود.

5.     چه بیانی نشان دهنده کلاس اجتماعی شماست؟

در کالیفرنیا زندگی می کنم، ثروتمند ترین ایالت آمریکا که از تمامی دنیا مردمی در آن جمع شدند، در روابط اجتماعی می بینم که مهم نیست که مردم چه لهجه ای دارند، مهم است که در بیان آن ها تلفظ زیبا، گرامر صحیح و لغت معنی پیشرفته به ظرافت گلچین شده باشند تا نشان دهد که از کلاس اجتماعی بالا برخوردار هستند، قسمتی از منش ما نوع صحبت کردن ماست، مردم هر شهر همه یک لهجه دارند، اما زیبایی بیان آن ها نسبت به سطح تحصیلات و طبقه اجتماعی اشان فرق می کند. تلفظ زیبا، گرامر صحیح و انتخاب درست لغت معنی های پیشرفته، کلید موفقیت شما در جذب شنوندگان است. 


مطلب پیشنهادی : معرفی جامع‌ترین خدمات آموزش زبان انگلیسی

ارسال نظر