آموزشگاه زبان روژین ایلیا
آدرس ها:

شعبه پسران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی، جنب بانک صادرات، پلاک 161

شعبه دختران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهید به خیال، پلاک ۱۲

شعبه مهد زبان و پیش دبستانی: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی ، جنب بانک مسکن، جنب خانه بازی شهر سلطان، پلاک ۲۲۰

تلفن های تماس:

021-66213030

021-66229000

021-66211000

اصطلاحات کاربردی تکنولوژی به انگلیسی

همه ما هر روز با وسایل و امکانات مختلف ، از گوشی موبایل تا گجت ها و لپ تاپ و … سر و کار داریم و هر روز هم تو اخبار و برنامه های تلویزیونی کلی کلمه جدید راجع به تکنولوژی به کار میبرن که بعضی وقتا هیچی ازشون سر در نمیاریم . تازه این در حالتیه که کارمون به تکنولوژی مرتبط نباشه وگر نه همین حجم رو باید چندین برابرش کنیم

آیا تا به حال براتون اتفاق افتاده  که تو این مواقع احساس بد و عجیبی داشته باشید و با تلفن همراهتون از طریق اینترنت متقلبانه به کمک گوگل کلمات نا آشنا را جستجو کنید؟ خوب بعد از دیدن این مطلب دیگه نیازی به این کار نیست . با هم ۹۹ اصطلاح پرکاربرد تکنولوژی به زبان انگلیسی رو براتون توضیح میدیم و معادل فارسیش رو بیان میکنیم . همراه ما باشید

 

اصطلاحات تکنولوژی مرتبط با شبکه های اجتماعی

 1. گزینش محتوا (Content Curation)

گزینش محتوا، فرآیندهای رسانه های اجتماعی است که برای جمع آوری و ارائه محتوا (مقالات، لینک ها، فیلم ها، تصاویر و غیره) که مربوط به یک موضوع خاص یا یک منطقه کاربری مورد علاقه هستند، استفاده می شود. محتوا می تواند به صورت دستی توسط شخص تحت عنوان کتابدار تعیین شود و یا می تواند از طریق برنامه های کامپیوتری چیزهایی مانند مطالب دوست داشته شده و یا تجزیه و تحلیل فعالیت های قبلی کاربر به صورت آنلاین جمع آوری شود.

 1. مشارکت (Engagement)

مشارکت واژه ای است که برای دوست داشتن، اشتراک گذاشتن نظرات و دیگر تعاملات با حضور رسانه های اجتماعی کسب و کار مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت های متناظر نیز برای سنجش و ارزیابی عملکرد رسانه های اجتماعی خود از این اطلاعات  استفاده می کنند. پست هایی که در فیس بوک مورد پسند واقع می شود، در توییتر توییت می شود و مشاهده پین ها در سایت Pinterest، نمونه هایی از مشارکت رسانه های اجتماعی است.

 1. کدگذاری کردن (Embedding)

کدگذاری فرآیند قرار دادن محتوای رسانه های اجتماعی در یک صفحه وب است. هنگامی که یک ویدیو یوتیوب را در یک وبلاگ می بینید یا یک توییت را در یک وب سایت کسب و کار شما مشاهده می کنید، نمونه هابی از کدگذاری کردن است. کدگذاری می تواند از طریق کد HTML انجام شود و بیشتر سایت های رسانه های اجتماعی دارای گزینه “Embed” هستند که به شما کد دقیقی را که نیاز دارید می دهد.

 1. میزان تاثیر (Impressions)

نشان گذاری تعداد دفعاتی است که آگهی، مقاله، ویدیو و یا محتوای دیگر از منبع آن “جمع آوری شده” (یا درخواست شده) است. هر بار که محتوای رسانه های اجتماعی در مرورگر وب شما نمایش داده می شود، از سرور وب اختصاصی خود گرفته شده است، و شما فقط کمک به ایجاد تاثیر گذاری کرده اید.

 1. تأثیرگذار (Influencer)

تأثیرگذار افرادی با حضور در رسانه های اجتماعی هستند که از پلت فرم خود برای اعمال نظرات و رفتار گروهی استفاده می کنند. مشاهیری که از توییتر استفاده می کنند، YouTubers (کسانی که در یوتیوب فیلم آپلود می کنند) با تعداد زیاد مشترکین و فعالان سازمان یافته در فیس بوک، همه نمونه هایی از تاثیر گذاران رسانه های اجتماعی هستند.

 1. یادداشت های جهت دار (Mentions)

یادداشت های جهت دار ، روش هایی برای نسبت دادن متن و  یا هر چیزی دیگر به فرد یا یک حساب کاربری در شبکه های اجتماعی هستند (@yourTwitterhandle در توییتر و یا  +YourName در  Google+). به کمک یادداشت ها شرکت های متناظر می توانند برای تحلیل و آنالیز ردپای افراد در رسانه های اجتماعی خود استفاده کنند.

 1. بلاگ های میکرو (MICROBLOGGING)

بلاگ های میکرو زیر مجموعه ای از وبلاگ های سنتی هستند که به جای شکل با محتوای طولانی، پیام های کوتاه شامل چند جمله، یک تصویر، یک ویدیو یا لینک ارسال و به اشتراک گذاشته می شوند. توییتر، Google+، Tumblr و فیس بوک همه پلت فرم های میکروبلاگینگ هستند.

 1. ارگانیک (Organic)

محتوای ارگانیک محتویات رسانه های اجتماعی را توصیف می کند که رتبه بندی بالایی دارند، چراکه کاربران زیادی آن را دوست داشته، مجددا آنها را ارسال و یا مشاهده کرده اند، نه به این دلیل که شرکت ها برای تبلیغ محتوای آن هزینه پرداخت کرده باشند. مقالات، الگوهای رفتاری و فیلم هایی که از طریق اشتراک جامعه آنلاین حضور دارند (در مقایسه با تبلیغات پرداخت شده) همه به صورت محتوای ارگانیک در نظر گرفته می شوند.

 1. اندازه (REACH)

Reach اندازه بالقوه مخاطبان رسانه های اجتماعی شماست –تعداد افرادی که به محتوای شما دسترسی دارند، هرچند Reach زمانی که محتوا به صورت واقعی دیده شود، تعداد آن تغییری نمی کند.

 1. نمودار اجتماعی (Social Graph)

نمودار اجتماعی یک مدل از کاربران اینترنت در یک شبکه اجتماعی و نحوه ارتباط هر فرد با دیگری می باشد. این همان سیستمی است که سایت هایی مانند فیس بوک نشان می دهند که شما ممکن است کاربران دیگر را بشناسید و یا اینکه چگونه بازی های آنلاین مانند “کلمات با دوستان شما”  شما را با پسر عموی خود که شما حتی نمی دانستید که دارای یک حساب رسانه های اجتماعی بوده است متصل می کند.

 1. محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC)

محتوای تولید شده توسط کاربر، محتوای رسانه های اجتماعی (پست ها، عکس ها، فیلم ها) ایجاد شده توسط کاربران در مورد یک نام تجاری یا محصول و نه توسط شرکت ها و یا سازمان ها می باشد. هنگامی که یک رستوران محلی یک فید مثبت توییتر کاربر را دوباره توییت می کند، یا کوکا کولا یک عکس از یک کاربر در اینستاگرام را در حال نوشیدن کوکا کولا به نمایش می گذارد، این یک UGC است.

اصطلاحات مرتبط با بازاریابی آنلاین و Digital Marketing

 1. بازاریابی وابسته (Affiliate Marketing)

بازاریابی وابسته یک استراتژی است که به عنوان پاداش در کسب و کار برای افراد وابسته (افراد یا سازمان های خارج از کسب و کار) به خاطر آوردن مشتریان یا بازدید کنندگان جدید از طریق تبلیغات یا محتوای وب سایت وابسته، ارائه می شود. وابستگان دریافت مبلغ پرداختی یا تخفیف محصول را بر اساس تعداد مشتریانی که فراهم می کنند، دریافت می کنند. اینها در سایت های شخصی یا سایت های با موضوع روزمره فوق العاده رایج هستند، این دقیقا همان تبلیغ شرکت های مختلف به همراه لینک ورود در بعضی سایت ها است. این بدان معنی است که اگر شما محصول را خریداری کنید، وبلاگ یا سایتی که شما را هدایت می کند، درصد معینی از فروش را دریافت می کند.

 1. میزان جستجو (Bounce Rate)

میزان جستوجو درصد بازدیدکنندگان وب سایت است که وبسایت را سریعا بدون اینکه به آن نگاه کنند از آن استفاده می کنند. تجزیه و تحلیل گوگل میزان جستجو را بر اساس بازدید وب محاسبه می کند. سایت ها قصد دارند این تعداد را کم نگه دارند – آنها می خواهند کاربر زمان بیشتر خود را در سایت خود صرف کنند – و به این ترتیب آنها سعی دارند محتوا را تا حد امکان جذاب و مناسب برای شما فراهم کنند.

 1. دعوت به عمل (CTA)

دعوت به عمل، یک متن، بنر، فرم یا تصویر در یک صفحه وب (یا ایمیل) است که از بازدیدکنندگان به معنای واقعی کلمه می خواهد یک عمل را انجام می دهد، مطالب بیشتری بخوانند، به یک لیست ایمیل بپیوندند، برای یک وبینار ثبت نام کنند، یک محصول را بخرند و غیره.  CTAها یک ابزار بازاریابی است که کاربران وب را برای کسب و کارها هدایت می کند.

 1. نرخ کلیک (CTR)

نرخ کلیک، درصد افرادی است که بر روی لینک ها در صفحات وب یا ایمیل های بازاریابی کلیک می کنند. CTR قابل توجه است، زیرا اندازه گیری می کند که چگونه بسیاری از کاربران به طور فعال با محتوای مرتبط در یک سایت مشارکت می کنند.

 1. فروش قیفی (FUNNEL)

فروش قیفی، یک روش بازاریابی اینترنتی است که در آن مشتریان بالقوه از طریق یک سری رویدادها یا اقداماتی که می توانند در قالب قیف طراحی شوند، هدایت می شوند. وسیع ترین سطح در بالای قیف، شامل کشاندن کاربران به وب سایت شما می شود. تا اینکه کاربران به سمت پایین حرکت می کنند تا در صورت لزوم برای دریافت خدمات و منابع، ایمیل خود را ارائه می دهند تا زمانی که در نهایت به پایین قیف می رسند و به یک مشتری حاضر به پرداخت محصول می شوند.

 1. بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO)

CRO یک سیستم بازاریابی برای افزایش درصد بازدیدکنندگان وب سایت است که به مشتریان حاضر به پرداخت می پردازد. روش های CRO معمولا شامل تشویق کاربران به انجام اقدامات خاص در وب سایت می باشد، مانند پر کردن یک فرم وب، ثبت نام برای پیوستن به یک لیست ایمیل.

ارسال نظر