آموزشگاه زبان روژین ایلیا
آدرس ها:

شعبه پسران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی، جنب بانک صادرات، پلاک 161

شعبه دختران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهید به خیال، پلاک ۱۲

شعبه مهد زبان و پیش دبستانی: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی ، جنب بانک مسکن، جنب خانه بازی شهر سلطان، پلاک ۲۲۰

تلفن های تماس:

021-66213030

021-66229000

021-66211000

آیا شما به زبان انگلیسی مسلط هستید؟

این سوالی است که از ازل ذهن آدمی را به خود مشغول کرده است. شاید اگر بگوییم از ازل کمی اغراق کرده باشیم . در حقیقت از زمان پیدایش زبان یعنی حدود ۵۰ میلیون تا ۲ میلیون سال قبل این سوال در ذهن آدمی بوده است.این چالش برای انگلیسی زبانان کاملا جدی است. مادامی که در دوره های یادگیری زبان شرکت می کنید و برای سریع تر صحبت کردن و یادگیری یک زبان  در تلاش هستید این پرسش با شما خواهد بود.

آیا من واقعاً به زبان انگلیسی مسلط هستم؟ در غیر این صورت برای روان تر صحبت کردن چه اقداماتی لازم است انجام دهم؟

خبر ناراحت کننده این است که با تسلط به‌‌ زبان‌ انگیسی هیچ کسی موفقیت شما را جشن نمی‌گیرد و هیچ تابلوی اعلاناتی این‌ خبر را جار نمیزند. تنها کاری که لازم است برای تعیین میزان تسلط خود به زبان انگلیسی انجام دهید این است که شش سوال مطرح شده در این مقاله را از خود بپرسید.

چالش تعریف کلمه “تسلط “:

متاسفانه هیچ تعریف ثابتی برای کلمه تسلط وجود ندارد در حالی که این واژه در دیکشنری به معنای “راحت صحبت کردن” می باشد. به عبارتی این تعریف انعطاف پذیری بیشتری به این واژه می بخشد.

بعلاوه درجات مختلفی از تسلط وجود دارد. سیستم های طبقه‌بندی و آزمون‌های تخصصی زبان در تلاشند با استفاده از یک معیار دقیق سطوح مختلف تسلط را مشخص کنند. بنابراین اگر می‌خواهید سطح تقریبی تسلط خود را به زبان انگلیسی بدانید یکی از این تست ها را انجام دهید. در آخر می توان گفت که واژه تسلط از دیدگاه افراد مختلف نیز تعاریف متفاوتی دارد. به طور کلی هدف اصلی واژه تسلط آسان صحبت کردن به یک زبان است که هر کسی ایده ی متفاوت در این خصوص دارد.

این تعریف برای برخی به منزله ی توانایی برقراری یک مکالمه ی معمولی است. در حالی که برای سایر افراد به معنای توانایی برقراری ارتباط یا صحبت کردن و فهم هر موضوعی است.

بنابراین اگر یکی از دوستان شما ادعا میکند که به زبان فرانسه مسلط است شاید تنها بتواند یک شیرینی سفارش دهد. در حالی که دوست دیگری که مدعی است اصلا به زبان چینی مسلط نیست قادر به برقراری مکالمات و ارتباطات کاری باشد‌‌‌ و از طرفی در یادگیری واژگان تخصصی مشکل داشته باشد.

با پاسخ دادن به سوالات زیر می توانید میزان تسلط خود را به زبان انگلیسی طبق استانداردهای موجود بسنجید.

۱. آیا من در ذهن خود جملات را ترجمه می‌کنم؟

چنانچه شما دائم جملات را از زبان مادری خود به زبان انگلیسی ترجمه می‌کنید باید بگوییم که متاسفانه هنوز به اندازه کافی به زبان تسلط پیدا نکرده اید. زیرا تسلط کامل نیازمند توانایی فکر کردن به زبان انگلیسی استـ. فکر کردن به زبان انگلیسی از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا موجب صرفه جویی در زمان و تقویت توانایی برقراری ارتباط‌ به طور کامل می‌شود.

آیا به دنبال راهی برای فکر کردن به زبان انگلیسی هستید؟

تصور کنید که در زبان غرق شده‌اید. یکی از بهترین راههای غرق شدن در زبان سفر به یکی‌ از کشورهای انگلیسی‌زبان‌ است.

چنانچه این کار برای شما عملی نیست پیشنهاد می کنیم که با استفاده از ابزار های خودآموز از جمله FluentU این حس را تجربه کنید.

FluentU ویدیو های دنیای واقعی از جمله تیزر فیلم ها, موزیک ویدیو ها, اخبار و سایر برنامه‌های تلویزیونی را در اختیار زبان اموزان قرار می‌ دهد. تمامی این ویدیو ها به زیرنویس مجهز هستند به طوری که با کلیک کردن روی هر کلمه می‌توانید معنا و حتی تصویر آن را مشاهده کنید. یکی‌ ازروش هایی که به شما کمک میکند به زبان انگلیسی فکر‌ کنید نوشتن خاطرات روزانه است.

هر روز ۱۵ دقیقه را صرف نوشتن اتفاقات روزمره ی خود کنید. این کار شما را تشویق می‌کند که به زبان انگلیسی فکر کنید و از زحمت ترجمه به زبان مادری خلاص شوید.

۲.چقدر سریع صحبت می کنم؟

برخی افراد زبان مادری خود را هم به آهستگی صحبت می کنند, اما اگر زبان انگلیسی را خیلی آهسته تر از زبان مادری صحبت کنید بدین معناست که هنوز به اندازه کافی به زبان مسلط نشده اید. آهسته صحبت کردن یکی از نشانه های زبان آموزان بی تجربه است؛ چنانچه میخواهید سرعت صحبت کردن خود را افزایش دهید به دنبال فردی باشید که با شما ارتباط برقرار کنند. هرچه بیشتر تمرین کنید سرعت صحبت کردن شما به طور طبیعی بیشتر می شود.

می توانید در دانشگاه و مدرسه به دنبال یک پارتنر زبانی باشید. چنانچه موفق نشدید Reddit’s language learning community به شما کمک می کند ‌تا یک‌ شریک زبانی پیدا کنید و از طریق اسکایپ با یکدیگر در ارتباط باشید.

۳.سرعت درک من چقدر است؟

توانایی سریعتر فهمیدن بسیار مهمتر از توانایی سریع تر صحبت کردن است. زمانی که زبان انگلیسی را می شنوید آیا قادر به فهم سریع آن هستید یا این کار چند دقیقه طول میکشد؟

از جمله راه هایی که به شما در این خصوص کمک می کند این است که به آخرین مکالمه ای که به زبان انگلیسی داشته‌اید فکر کنید؛ آیا پس از پایان گفته های فرد مقابل خود متوجه صحبت های اوشده اید یا لازم است مکالمه را بار دیگر در ذهن خود مرور کنید.؟ فهم سریع زبان انگلیسی بدون کوچکترین زحمتی یکی از نشانه های ‌تسلط شماست. یکی از راه های دیگری که به شما کمک می کند زبان انگلیسی را در زمان کوتاه تری بفهمید تماشای برنامه‌های تلویزیونی و فیلم های سینمایی به زبان اصلی است.

Netflix یکی از گنجینه های ارزشمند حاوی برنامه های تلویزیونی و سینمایی است .اگر به دنبال راهی برای تسلط به زبان انگلیسی هستید بهتر است ابتدا برنامه های مورد علاقه ی خود را با زیرنویس تماشا کنید و زمانی که گوش شما به این فرآیند بیشتر عادت کرد، کم‌کم زیرنویس ها را حذف کنید. اما چه موقع متوجه شویم مهارت های شنیداری شما برای مسلط شدن به سطح قابل قبولی رسیده‌ اند؟ یکی از روش های‌کاربردی در این خصوص تماشای فیلم های ناآشنا به زبان انگلیسی بدون زیرنویس است. چنانچه توانستید تمامی مکالمات را بدون توقف فیلم به طور کامل متوجه شوید سپس خود را مسلط در نظر بگیرید.

۴.برای صحبت کردن چقدر باید فکر کنم؟

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که قبل از صحبت کردن یا نوشتن باید با دقت درباره ی موضوع فکر کند باید بگوییم که هنوز به زبان انگلیسی مسلط نشده اید. برای تسلط کامل می بایست به صورت فی البداهه صحبت کنید و بنویسید درست همان کاری که در زبان مادری خود انجام می دهید؛ این کار یکی از نشانه های تسلط به زبان انگلیسی است. یکی دیگر از راههای فکر کردن به زبان انگلیسی به اشتراک گذاشتن پست در شبکه های اجتماعی است. به‌طور کلی می‌توان گفت که شبکه های اجتماعی یکی از بهترین مکان های شروع مکالمات فی البداهه می باشند.

می توانید یک حساب کاربری شخصی در یکی از شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر به زبان انگلیسی باز کنید؛ در صورت تمایل اسم واقعی خود را روی حساب کاربری ننوسید. سپس در مقابل اتفاقات اطراف خود واکنش نشان داده و به راحتی به زبان انگلیسی پست بگذارید بدون اینکه به زبان مادری خود فکر کنید. این کار با گذشت زمان آسان‌تر می‌شود.

۵.‌آیا انگلیسی زبانان متوجه صحبت های من می شوند؟

اگر به اندازه ی کافی به زبان انگلیسی مسلط شوید انگلیسی زبان ها نیز به خوبی شمارا درک‌ می کنند. آیا دوست انگلیسی زبان شما پس از پایان صحبت هایتان گیج به نظر می رسد و از شما می خواهد گفته های خود را تکرار کنید؟ در این صورت باید بگوییم که شما هنوز‌ به زبان مسلط نشده اید.

از انجایی که هدف اصلی یادگیری هر زبانی توانایی برقراری ارتباط به آن زبان است چنانچه انگلیسی زبانان متوجه صحبت های شما نشوند مانع بزرگی پیش رو دارید. ممکن است ضعف شما در زمینه ی تلفظ، لهجه، لغت و گرامر باشد. صرف نظر از نوع مشکل این موضوع مانع تسلط‌ شما می‌گردد.

یکی از روش های دیگری که مشخص میکند چه چیزی شما را از فهمیده شدن توسط انگلیسی زبانان بازمی‌دارد استخدام یک‌‌ مدرس بومی زبان است.

Italki به شما کمک می کند تا یک مدرس انگلیسی زبان بومی پیدا کنید که نقاط ضعف شما را مشخص کند و به شما کمک کند تا مسلط تر شوید. اگر نمیدانید که چرا انگلیسی زبان صحبت های شما را براحتی نمی فهمند یک مدرس بومی به شما کمک می کند تا دلیل این موضوع را پیدا کنید و مشکل را برطرف کنید.

۶.تا چه‌‌ اندازه با زبان‌‌ انگلیسی‌ احساس راحتی میکنم؟

زمانی که صحبت از تسلط به میان می آید, راحتی حرف اول را میزند. چنانچه‌ بتوانید زبان انگلیسی را به راحتی زبان مادری خود صحبت کنید آن‌وقت به زبان مسلط هستید.

یکی از روش های تقویت مهارت های زبانی پیدا کردن یک شریک مبادلاتی انگلیس زبان است. شریک های مبادلاتی به شما کمک می کنند تا مهارت های زبانی خود را در قبال آموزش زبان مادری خود به آنها تقویت کنید.

‌Tandem یکی از ابزارهای مبادلاتی است که به شما کمک می کند با شریک‌ ایده ال خود در ارتباط باشید. برای بهره وری بیشتر از این روش لیستی از موضوعات مورد نظر خود( برای مثال ساختار گرامری یا لغتی که با یادگیری آن مشکل دارید) تهیه کنید و درباره ی آن با شریک خود صحبت کنید. مثلا اگر یک قرار کاری پیش رو دارید از شریک خود بخواهید یک ملاقات کاری را برای شما شبیه سازی کند.

صرف نظر از روشی که برای تمرین زبان انگلیسی انتخاب کرده‌ اید، هر چه بیشتر در معرض زبان قرار بگیرید اعتماد به نفس شما و میزان‌ تسلط شما به زبان افزایش پیدا خواهد کرد.

ارسال نظر