آموزشگاه زبان روژین ایلیا
آدرس ها:

شعبه پسران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی، جنب بانک صادرات، پلاک 161

شعبه دختران: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهید به خیال، پلاک ۱۲

شعبه مهد زبان و پیش دبستانی: یافت آباد، شهرک ولیعصر، خیابان شهیدان بهرامی ، جنب بانک مسکن، جنب خانه بازی شهر سلطان، پلاک ۲۲۰

تلفن های تماس:

021-66213030

021-66229000

021-66211000

حروف تعریف a و an در زبان انگلیسی

داستان حروف تعریف a و an چیست؟

در پیشگفتار با حروف صدادار و بی صدای زبان انگلیسی آشنا شدید. حروف a/e/i/o/u حروف صدادار هستند. اگر اسمی با این حروف شروع شود باید به جای a از an استفاده کنید، (این کار برای راحت تر شدن نحوه تلفظ اسم انجام شده.) در مقابل برای همه اسامی دیگر باید از a استفاده کنید.

پس داریم:

a bank (یک بانک) a computer (یک کامپیوتر)

a park  (یک پارک)

ولی در مقابل:

an apple (یک سیب)

an umbrella  (یک چتر)

استثناها

این قاعده کلی استثناهایی هم دارد. در واقع زمانی از an استفاده می کنیم که اسم با آوای صدادار شروع شود. در برخی موارد محدود اسامی که با حرف صدادار شروع می شوند با آوای صدادار شروع نمی شوند و برعکس حروف که با حرف بی صدا شروع می شوند با آوای صدادار شروع می شوند. به مثال های زیر توجه کنید:

an hour  (یک ساعت)

تلفظ واژه hour به صورت فونتیک به شکل /aʊər/ است. یعنی h اول آن تلفظ نمی شود پس آوای اول آن صدادار است. در نتیجه به جای a از an استفاده می کنیم. در مقابل در حالت برعکس داریم:

a university  (یک دانشگاه)

تلفظ واژه university به صورت فونتیک به شکل /junɪˈvɝsəti/ است، یعنی در ابتدای آن آوای بی صدای “ی” را داریم. پس به جای an از a استفاده می کنیم.

تعداد این استثناها آنقدر زیاد نیست پس نیازی نیست خیلی نگران استفاده از آنها باشید. اما اگر به نمونه های مشابهی مانند مثال های گفته شده خوردید زیاد تعجب نکنید.

 حروف تعریف a و an چه کاربردهایی دارند؟

آیا می دانید حروف تعریف a و an  چه کاربردهایی دارند؟ برای آشنایی کامل با حرف تعریف a  و موارد استفاده از آن این مطلب را مطالعه کنید.

 

در این بخش سعی می کنیم مشکلاتی را که فارسی زبانان در کاربرد زبان انگلیسی با آن مواجه می شوند شرح داده و با ذکر مثال هایی مناسب، راهنمایی مطلوب را به شما ارائه دهیم.

a,an

حرف تعریف a را فقط می توان با اسم هایی آورد که قابل شمارش اند.

از این قرار می توان گفت:

a man ( مردی )

a book ( کتابی )

ولی در جلوی اسمی که حرف اول آن مصوّت باشد ( قبل از u,o,I,e,a و نیز h اگر غیر ملفوظ باشد) به جای a گفته می شود an مانند :

an apple (سیبی)

 an hour (ساعتی)

هنگام تلفظ کوته نوشت هایی از نوع FM یا UN تلفظ اولین حرف هر کوته نوشت مشخص می کند که قبل از آن باید حرفِ تعریف a به کار رود یا حرفِ تعریفِ an.

در این باره بی صدا بودن یا با صدا بودنِ حرفِ اولِ کوته نوشت هیچ نقشی ندارد. برای مثال F یک حرف بی صدا است، اما به هنگام تلفظ با صدای /e/ آغاز می شود؛ بنابراین باید گفت :

an FM radio ( رادیو اف ام)

از طرف دیگر U یک حرف با صدا است ، ولی به هنگام تلفظ با صدای /J/ آغاز می شود ؛ بنابراین باید گفت :

a UN declaration (بیانیه ی سازمان ملل)

آیا شما هم درباره زبان انگلیسی سوالی دارید؟

ارسال نظر