به گفته پژوهشگران بهترین راه ورود به دنیای مهارت های شنیداری و گفتاری اشعار هستند و مهمتر از آن این که با صرف وقت و مطالعه اشعار گوناگون حتی نوشتار هم تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. در اصل، خواندن poetry انگلیسی برای زبان آموزان یک حرکت جهشی محسوب میشود زیرا اشعار جنبه جهانی و همگانی دارند.

به همین دلیل یک شعر این توانایی را به شما میدهد تا چهار چوب های ارتباطی را در هم بریزند  و برای یادگیری زبان انگلیسی از یک زبان مشترک استفاده کنید. در واقع چیزی که همه ما در آموزش زبان انگلیسی به آن بیش از هر چیز دیگری نیاز داریم قابلیت انعطاف پذیریست و این دقیقاً همان چیزی است که اشعار و به خصوص خواندن poetry انگلیسی در اختیار ما می گذارند.

به طور کل بی دلیل نیست که شاعران ایرانی در بین مردم جهان از اعتبار خاصی برخوردار هستند. به طور مثال تسلط شاعران ایرانی در مقوله زبان برای همگان آشکار است و این چیزی است که میتوان در شعر بنی آدم سعدی که حالا سنبلی در بالای درب ورودی سازمان ملل شده، به وضوح مشاهده کرد.

بنابراین اگر بتوانیم تسلط خود را بر قدرت بیان افزایش دهیم، با وجود چنین فرهنگ غنی در ادبیات فارسی، میتوان گفت ارتباط با ادبیات زبان انگلیسی، برای زبان آموزان ایرانی از طریق poetry نه تنها ممکن است بلکه چه بسا کار لذت بخشی هم به شمار آید. اشعار انواع زیاد و متنوعی دارند و این برای داشتن حق انتخاب بسیار مهم است.

خوبی دیگر اشعار این است که از آنها میتوان برای یادگیری واژه های متفاوت، ساختارهای زبان استفاده کرد. آموزش زبان انگلیسی از طریق خواندن poetry انگلیسی یک کار مهم دیگر هم انجام میدهد و آن باز کردن دریچه ای به فرهنگ و تاریخ انگلیسی زبانان است، چیزی که برای آموزش زبان انگلیسی ضروری و حیاتی می باشد.

اگر بخواهیم به poetry به عنوان یک ابزار قدرتمند در فراگیری زبان انگلیسی نگاه کنیم، بدون شک متوجه میشویم با استفاده از poetry، خواندن، نوشتن، گوش دادن و از همه مهمتر صحبت کردن در ما تقویت خواهد شد.

در اصل poetry به اندازه ای موثر است که به گفته پژوهشگران حتی سطح سواد را هم در بزرگسالان به طرز عجیبی تغییر میدهد. بنابراین درباره تفاوت بین داستان ها و اشعار کمی فکر کنید، با اشعاری که آشنا هستید شروع کنید، اشعار متفاوت و گوناگون را گوش دهید و بلند بلند بخوانید و درباره کلماتی که استفاده شده اند فکر و تحقیق کنید.

این یک فرمول خوب برای یادگیری و تقویت زبان انگلیسی است و تکرار آن نه تنها سرعت پیشرفت شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد بلکه هوش و ذکاوت شما نیز بی بهره نخواهد ماند. بنابراین اتکای به نفس خود را در مکالمه به وسیله خواندن poetry انگلیسی بالا ببرید چرا که زبان مادری شما از این طریق به شما یک سری امکانات منحصر به فرد خواهد داد که آن را بی شک مدیون شعرای ایرانی هستید.