برنامه ریزی برای یادگیری

۱۰۰ آهنگ فوق العاده برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق موسیقی

موسیقی رمز یادگیری بهتر زبان انگلیسی

آیا تشخیص و دوام است؟

یا این موضوع چیزی ذاتی است که بعضی ها از بدو تولد دارایش هستند؟

فکر میکنم که هیچکدام از مواردی که گفتم نیست.

رمز موفقیت این هست که یادگیری زبان انگلیسی را از طریق ابزارها و عادات درست انجام دهیم و بهترین ابزار این است که به مدت طولانی به صورت درست بنشینیم و هدفون بزنیم و زبان گوش دهیم.

اگر تاکنون این کار را انجام نداده اید نگران نباشید چون برای شروعش خیلی دیر نیست که زبان انگلیسی را از طریق ترانه ها و موسیقی هایی که به زبان انگلیسی هستند گوش دهید و یاد بگیرید.

چرا باید زبان را از طریق ترانه ها و موسیقی ها یاد بگیریم؟

  • تایید شده است! شواهد علمی قابل توجهی وجود دارند که نشان می دهند چگونه موسیقی می تواند بر زبان آموزان زبان انگلیسی این تاثیر را بگذارد و آنها گرامر و لغت را یادبگیرند و تلفظشان را تقویت کنند. بنابراین تاثیری بنام ” اثر موزارت” یا همان Mozart Effect وجود دارد که فرضیه ایی به این شرح دارد که گوش دادن به موسیقی کلاسیک بر پیشرفت و تقویت کارایی بخشهای روحی مثل یادگیری زبان روزانه و گفتار محاوره ایی کمک می کند.
  • زبان بصورت هر روزه و بصورت محاوره ای! ترانه ها و موسیقی هایی که به زبان انگلیسی هستند در حال حاضر تقریبا شامل کلمات و جملات و عبارات بسیار زیادی هستندو چون که کسانی که تمایل به گوش دادن آنها دارند از متکلمان زبان انگلیسی هستند پس ترانه و موسیقی ها هم زبان به روزی دارد و جملاتشان هم جملاتی هستند که در گفتگو مرسوم هستند. زبانی که در ترانه ها استفاده می شود واقعا قابل کاربرد و غیر مهم و اتفاقی است و در صورتی که شما آهنگ درستی را انتخاب کنید با اصوات انگلیسی آشنا خواهید شد.
  • آشنایی با صداهای زبان انگلیسی! گوش دادن به ترانه های انگلیسی همچنین به شما این اجازه را می دهد که بر تلفظتان و درک آهنگ و تن و تغییر صدا در زبان انگلیسی تمرکز کنید
  • انگلیسی همیشه در سرتان باشد! آهنگ های انگلیسی زبان کمک می کنند تا زبان انگلیسی را اصطلاحا در کله خودتان بچسبانید چون اکثر الگوهای کلمات و اصوات درون ترانه انگلیسی تکراری هستند و همین موضوع باعث می شود که در ذهن شما بمانند و یادگیری برای شما آسانتر باشد و احتمالا شما در حال حاظر از این موضوع آگاهی دارید که موسیقی باعث ایجاد توانایی نامحدودی در ذهن برای یادگیری می شود.
  • موسیقی احساسی است! تن ها (Tone) و اشعار اغلب در افکار ما نفوذ می کنند و بارها و بارها در مغز ما اجرا می شوند که همگی اینها به شما کمک می کنند که زبان انگلیسی را از طریق ترانه ها یاد بگیرید و به آسانی عبارات و جملات و لغات را حفظ کنید. در حقیقت بعد از گذشت زمان کوتاهی شما خواهید فهمید که تقریبا فراموش کردن آنها برایتان غیر ممکن است چون که ترانه ها احساسی هستند یعنی با احساسات فرد سرو کار دارند.ارتباط ما با موسیقی قدرتمند و عمیق و بسیار متقاعد کننده است. موسیقی کلیدی است که قفل احساسات ما را باز می کند بر حالاتمان تاثیر می گذارد وکارآیی فیزیکی و روحی ما را افزایش می دهد. وقتی که چیزی احساسی باشد سپس یادآوری آن البته آسانتر است.
  • موسیقی یک عادت است و شما را با فرهنگ آشنا می کند! یکی از دلایلی که مردم فکر میکنند که یادگیری زبان انگلیسی سخت است چون که آنها در طول روز زمان زیادی را به مطالعاتشان اختصاص داده اند. اما وقتی که شما زبان انگلیسی را از طریق گوش دادن به ترانه ها یاد می گیرید نیازی ندارید که ساعتها یک گوشه ایی بنشینید چون که شما می توانید هر جایی که باشید موسیقی را گوش دهید. شما می توانید موسیقی انگلیسی را در ماشینتان یا وقتی که در آشپز خانه هستید یا وقتی که در زیر دوش هستید پخش کنید و گوش کنید.

 

 

دیدگاه ها