travel

یادگیری زبان انگلیسی در خانه 3

ادامه مطلب یادگیری زبان انگلیسی در خانه 2

با دوستان خودتون انگلیسی صحبت کنید

یکی دیگه از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل اینه که با دوستای خودتون  یک جلسه برگزار کنید. لازم نیست یک مهمانی باشید، حتی یک دور همی کوچک هم یک روش خوب برای تمرین زبان انگلیسی است.

در زمان دانشگاه ما جلسه های بحث به زبان انگلیسی راه مینداختیم و روی موضوعی که قبلا توافق کرده بودیم صحبت میکردیم . شما هم میتونید همین کار رو بگنید و یه free discussion ترتیب بدید .

لازم نیست حتما مراسم‌ بزرگی برپا کنید. می توانید یک شب با دوستان خودتون یه فیلم انگلیسی جدید تماشا کنید یا یک غذای  انگلیسی  را به کمک دستور پخت انگلیسی بپزید. اصلا مهم نیست که چه کاری انجام می دهید فقط انجام دهید , دور هم جمع بشید و ، تفریح کنید و انگلیسی یاد بگیرید.

از اپ های یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید

تقویت گرامر در یادگیری زبان انگلیسی با اپلیکیشن English Grammar Test

شاید فکر کنید که اپلیکیشن‌های یادگیری زبان انگلیسی همانند هزاران نرم‌افزار ویندوزی هستند که  خریداری کردید و  نتیجه‌ای از آن نگرفتید. همان نرم‌افزارهایی که روی سی دی با هزاران محتوای آموزشی قرار دارند اشتباه نکنید چون اپلیکیشن‌هایی مانند Doulingo و Memrise و بسیاری اپلیکیشن‌های آموزش زبان دیگر به شیوه‌ای جدید و با تبدیل یادگیری به بازی توانسته‌اند ابزار جدیدی درست کنند که خیلی راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر از نرم‌افزارهای پیچیده و بی‌نتیجه گذشته شما را برای رسیدن به هدفتان یاری میکنند. بزرگترین حسن این ابزارها هم این است که هیچ هزینه‌ای ندارند و کاملا رایگان میتوانید از آن‌ها را استفاده کنید.

بازی های رایانه ای انگلیسی انجام بدهید

بازی های رایانه ای انگلیسی، از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل است. وقتی که صحبت از یادگیری زبان است، اغلب مردم حتی به بازی های رایانه ای فکر هم نمی کنند، در حالی که بازی های تک نفره یا گروهی آنلاین یک راه خیلی خوب برای تقویت خواندن، شنیدار و گفتار انگلیسی هستند.

بازی های تک نفره معمولا بیشتر تخیلی هستند و شامل استفاده از جادو و کشتن هیولاها هستند و در آن‌ها در نهایت به یک قهرمان بزرگ تبدیل می شوید. چون مکالمات این بازی ها خیلی زیاد هستند، با بازی کردن حتی یکی از آنها دایره ی لغات تان بزرگ تر می شود. هم چنین برای یادگیری مشتاق می شوید، چون برای اینکه بتوانید بازی را تمام کنید باید به تمام دیالوگ ها گوش کنید و آنها را بفهمید.

نگران کلمه های جدید  هم نباشید، چون به محض شروع بازی به آنها عادت می  کنید. معروف ترین بازی هایی تک نفره که برای تقویت انگلیسی میتونید بازی کنید «Final Fantasy» ،«Legend of Zelda» و «Dragon Quest» هستند.

بازی های گروهی تجربه ی بیشتر و بهتری برای تان خواهند داشت؛ چون باید با گروه بزرگ تری از افراد آنلاین سر و کله بزنید. یکی از معروف ترین بازی ها «World of Warcraft» است. مخصوصا با مپ dota که می توانید خودتان یک شخصیت طراحی کنید و با تلاش و جستجو بازی کنید. بهترین قسمتش این است که می توانید یک تیم داشته باشید  و با دیگران ارتباط برقرار کنید. مکالمات، معمولا غیررسمی و ساده و عامیانه هستند و در یک پنجره روی صفحه نمایش تایپ می شوند. این یک روش هوشمندانه است تا بتوانید سریعتر انگلیسی فکر کنید.

اگر هم عاشق ماجراجویی هستید و هِدسِت هم دارید می توانید صحبت گروهی رو هم امتحان کنید. این قابلیت به شما کمک می کنه که به مکالمات ملحق شوید و با آدم های جدیدی آشنا بشید. حرف زدن با صفحه نمایش ممکن است اولش کمی عجیب و غریب باشه اما یک روش جالب برای یادگیری زبان انگلیسی است. اما خب باید حواستون رو جمع کنید، ممکن است به این بازی ها معتاد شوید! و کلا از مسیر یادگیری زبان انگلیسی خارج بشید و نتونید ادامه بدید .


به انجمن‌های آنلاین زبان انگلیسی سر بزنید و نظر بدید.

شاید اندکی این نکته عجیب باشه، اما یکی از عالی ترین و بهترین روش‌ها برای یادگیری زبان و قواعد آن اینه که در یک  انجمن آنلاین یا forum انگلیسی زبان در حیطه کاری خود برید و سعی کنید با دیگران صحبت کنید و ارتباط کنید. بزرگترین حسن این ابزار اینه که شما لازم نیست در لحظه پاسخ بدید و این فرصت رو دارید تا جملات خودتون را درست کنید. در مراحل اولیه یادگیری این بهترین روش برای ساختار دادن به جمله ها و یادگیری از سایرین است. نکته مهم دیگه اینه که این موضوع را جذاب می‌کند حس نیاز به پاسخ است که به شما انگیزه می‌دهد تا سریع‌تر یک جواب خوب برای حرف دیگران پیدا کنید. جر و بحث در این انجمن‌ها، جنگ بر سر تعصب و اثبات عقیده، دفاع از عقیده و نظر شخص دیگه یا حمله به یک نفر با نظر مخالف همگی یک موتور انگیزشی برای شما هستند که بهتر و بیشتر بنویسید، دایره لغات خود را بزرگتر و بهتر کنید و تا جایی جلو برید که بتونید استدلالهای پیچیده را به زبان انگلیسی بیان کنید. حتما این نکته را هم امتحان کنید و از نتایج آن استفاده کنید .

برای یادگیری زبان انگلیسی در کلاس‌های آنلاین زبان انگلیسی شرکت کنید

به این فکر کنید که می تونیداز مزایای مکالمه و یادگیری کلاسی هم استفاده کنید، بدون اینکه حتی مجبور بشید سر کلاس برید. تعداد زیادی مدرسه ی آنلاین وجود دارند که بسته های آموزشی، روش ها و معلم های مخصوص خودشان را در زمینه های مختلفی و مخص.ص دارند و معمولا ارزان تر از آموزشگاه های مکالمه ی زبان معمولی (کلاس زبان ) هستند و به علاوه نظم و قاطعیت هم دارند.

فقط کافیه که یک اینترنت پرسرعت داشته باشید تا بتونید در این کلاس ها شرکت کنید. , میتونید از نرم افزارهای ویدئو کنفرانس هایی که خود آموزشگاهها در اختیارتان قرار می دهد هم استفاده کنید.

 


 

دیدگاه ها