ترجمه

کشور های انگلیسی زبان

زبان انگلیسی دارای اهمیت بسیاری از لحاظ آموزش در سراسر دنیا می باشد زیرا کشور های بسیاری وجود دارند که زبان اول شان انگلیسی می باشد و کشور های انگلیسی زبان نیز وجود دارند انگلیسی زبان دوم آن ها محسوب می شوند. بسیاری از زبان آموزان این سوال برایشان پیش می آید که زبان انگلیسی در چه کشور هایی صحبت می شود. با دانستن اینکه چه کشور هایی به زبان انگلیسی صحبت می کنند این احساس در بسیاری از زبان آموزان بیدار می شود که با جدیت بیشتر به آموزش زبان انگلیسی بپردازند زیرا برای آینده تحصیلی و شغلی آن ها نقش این زبان بسیار پررنگ خواهد بود.

لیست کشور های انگلیسی زبان در اروپا

کشور انگلیس ، بریتانیا ، اسکاتلند ، ایرلند ، ایرلند شمالی ، و ویلز در قاره اروپا به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

لیست کشور های انگلیسی زبان در افریقا

کشور افریقای جنوبی ، کامرون ، کنیا ، نیجریه ، زیمباوه ، اوگاندا ، بوتسوانا ، غنا ، لیبریا ، زامبیا ، مالاوی ، سیشل ، سوازیلند ، گامبیا ، رواندا ، موریتیوس ، لسوتو نیز به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

لیست کشور های انگلیسی زبان در امریکا

کانادا ، ایالات متحده ، آنگولا ، باربادوس ، دومینیکا ، جاماییکا ، جزایر ویرجین آیلند ، جزایر بریتیش آیلند ، گیانا ، جزایر کیمن ، باهاما ، آنتیگوا و باربوداس نیز به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

کشورهای انگلیسی زبان استرالیا و اقیانوس آرام

کشور های استرالیا ، فیجی ، جزایر مارشال ، نیوزیلند ، جزایر سالامون ، گوام ، جزایر میاریانا شمالی ، میکرونزی ، و چند کشور کوچک دیگر در این بخش نیز به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

کشور های انگلیسی زبان قاره آسیا

هند ، پاکستان ، سری لانکا ، سنگاپور ، فیلیپین نیز در این قاره به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

همچنین می توان گفت در اکثر کشور های مهم جهان زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم نیز بین مردم مرسوم است و صحبت می شود. با دانستن و آموزش زبان انگلیسی شما عزیزان به راحتی می توانید موقعیت شغلی و تحصیلی خود را چه  در داخل کشور و چه در خارج از کشور ارتقا دهید و آینده ای روشن در انتظار تمامی شما عزیزان خواهد بود.

دیدگاه ها