مهارت نوشتن

نکاتی برای بهبود مهارت نوشتاری (Writing)

در این پست قصد دارم تا مطالب و نکاتی در مورد مهارت نوشتاری (Writing) در زبان انگلیسی خدمت شما ارائه کنم. در بین ۴ مهارت اصلی زبان انگلیسی متاسفانه مهارت نوشتن آنچنان که باید و شاید جدی گرفته نمی شود، در حالیکه یکی از بخش های مهم یادگیری زبان انگلیسی و هر آزمون زبان انگلیسی و حتی جزو ملزومات زندگی روزمره برای بسیاری از افراد می باشد. هنوز هم بسیاری از افراد تحصیل کرده، بازرگانان، و حتی دانشجویان زبان انگلیسی در نوشتن درست و اصولی یک نامه و یا یک ایمیل مشکل دارند. بنابراین با توجه به اهمیت ارتباطات و نامه نگاری و نیز با توجه به ضعف هایی که در این حوزه دیده می شود در این پست نکات مهم و کاربردی مربوط به نوشتن در زبان انگلیسی بویژه برای متقاضیان مدرک تافل و آیلتس ارائه می گردد که امید است مفید واقع شود.

یک بخش که قبل از امتحان باید یاد بگیرد بخش نوشتاری است. برای کمک به شما، ما اطلاعاتی را برای کمک به شما در این مقاله ارائه داده ایم. توجه داشته باشید که این نکات نوشتن آیلتس را دارید و شما برای رسیدن به یک معیار جهانی شناخته شده در راه خود خواهید بود!

۱) دستاورد کاری

یک چیز که نشانگر نوشتن آیلتس به دنبال آن است، تکمیل وظایفی است که شما داده اید. اگر سوالات را بدون پاسخ و یا آنچه که شما نوشتید مربوط به آنچه که آنها خواسته شده است، شانس خود را در حال عبور رفتن به پایین.

برای متوقف کردن این اتفاق، در طول امتحان آرام باشید و برای یک سوال صرف خیلی وقت نکنید. اگر شما می توانید، حوزه هایی را که واقعا با آن مبارزه می کنید را پر کنید و زمان پایان دادن به آنها را به پایان برسانید – گاهی اوقات چیز دیگری در امتحان ممکن است به سوال قبلیتان پاسخ دهد یا فقط به چشمان تازه نگاه کنید.

۲) انسجام و انسجام

راه دیگری برای بهبود مهارت های نوشتن IELTS است با اطمینان از اینکه پاسخ های کتبی شما مستقل و روشن برای خواندن است. برای مثال، هنگام ارائه مقالات خود، در پاراگراف های ساختار یافته بنویسید. شما همچنین می توانید ایده های خود را با استفاده از کلمات مانند «اما»، «در حالی که» و «به این ترتیب» متصل می کنید، امتحان کنندگان تحت تأثیر قرار می گیرند.

۳) دامنه واژگان

اگر می خواهید نمره بالا را در نوشتن آیلت خود بدست آورید، حتما از طیف گسترده ای از واژگان استفاده کنید. به اصول اولیه نگاه نکنید؛ سعی کنید در برخی از کلمات توصیفی عالی و عبارات کمتر شناخته شده در هر کجا که ممکن است. به زبان خود بگوئید و سعی نکنید بیش از هر کلمه ای استفاده کنید.

با این حال، در عین حال از هیچ کلمه ای استفاده نمی کنید که از معنای آن اطمینان دارید. بهتر است به آنچه که می دانید بچسبید، بیش از حد سخت تلاش کنید و اشتباه کنید!

۴) محدوده گرامری

برای نشان دادن مهارت های نوشتن IELTS، شما همچنین باید از انواع گوناگونی در کنار واژگان خود استفاده کنید. به عنوان مثال، شما می توانید زمانی که زمان مناسب برای نشان دادن استعداد خود را تغییر دهید. مجددا مطمئن شوید که فقط از گرامر استفاده می کنید که راحت هستید و می دانید که حق با شماست یا شاید بتوانید منافع نوشته شده در IELTS خود را تحت تاثیر قرار دهید.


مطلب پیشنهادی : اشتباهات رایج در بخش شنیداری (Listening) زبان انگلیسی

دیدگاه ها